Reklama
Reklama

Wielkie badania niedźwiedzi z poznańskiego ZOO i zła wiadomość: Ewka w kiepskim stanie

fot. ZOO Poznań

Wojtusia, Ewka i Pietka, niedźwiedzie mieszkające w poznańskim Nowym ZOO, przeszły w ostatnich dniach kompleksowe badania. Niestety okazało się, że Ewka jest w kiepskim stanie i wymaga dodatkowych badań.

Poznańskie ZOO otworzyło niedźwiedziarnię dzięki współpracy z fundacją Four Paws. Ta sama fundacja umożliwia pracownikom ZOO przeprowadzania kompleksowych badań niedźwiedzi. Tym razem badania przeszły Wojtusia, Pietka i Ewka. Zwierzęta przechodzą prześwietlenia RTG, badania USG czy leczenie zębów. Oczywiście wszystko, gdy niedźwiedzie śpią po podaniu narkozy.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Zwierzęta bez problemów wybudziły się po zabiegach, ale w przypadku Ewki nie ma dobrych wiadomości - pracownicy ZOO przyznają, że niedźwiedzica ma guzy. Czy to coś poważnego? - Za dwa tygodnie laparoskopia i biopsja dadzą nam wiarygodna odpowiedź - tłumaczą. Za dwa tygodnie badania ma też przejść Baloo.

Ewka zamieszkała w Nowym ZOO w kwietniu ubiegłego roku wraz z Gienią. Dołączyły do Borysa, który mieszka w niedźwiedziarni od 2013 roku. Mieszkają tu również Pietka, Wojtusia, Cisna i Baloo. W grudniu 2014 roku trzeba było uśpić Wanię - miał ogromne problemy ze stawami, a w styczniu 2016 roku zmarł Misza - przyczyną była niewydolność serca.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro