Reklama
Reklama

Nie chcą likwidacji miejsc parkingowych i zmian przy Starym Rynku: protestowali na sesji Rady Miasta

Na wtorkowej sesji Rady Miasta pojawili się mieszkańcy, którym nie podobają się zmiany, jakie mają zostać wprowadzone w organizacji ruchu w rejonie Starego Rynku. Chodzi m.in. o likwidację miejsc parkingowych. Miasto zapowiada, że zmiany i tak zostaną wprowadzone.

Na sesji pojawiła się grupa mieszkańców Starego Miasta i przedsiębiorców, którzy tu pracują. Nie są zadowoleni ze zmian, jakie mają zajść w rejonie Starego Rynku. Pisaliśmy o nich TUTAJ. Chodzi m.in. o kontrowersyjną likwidację około 150 miejsc parkingowych przy ulicach. - Reprezentujemy mieszkańców i przedsiębiorców. Przyszliśmy, by zaprotestować wobec planów ZDM. Nie są one należycie przygotowane i skonsultowane. Raz, że ten plan jest drogi, dwa - nie jest przemyślany i będzie powodował niekorzystne skutki dla Starego Miasta - mówi Izabella Domrzalska, przedsiębiorca.

Mieszkańcy podkreślają, że zależy im na uspokojeniu ruchu, ale nie w taki sposób. - Najpierw władze powinny dać nam możliwość zaparkowania, dać nam dobrą infrastrukturę dojazdową, parkingową, a później zabrać miejsca przy ulicach. Nie może być tak, że najpierw miasto ogranicza miejsca do parkowania i tym samym zniechęca do przyjazdu do tej części miasta, a wszystko to jest obudowane twierdzeniem, że to jest w dbałości o mieszkańców. To nie jest dbałość o przedsiębiorców i mieszkańców - zaznacza Miasto proponuje alternatywne miejsca na Chwaliszewie. - Parking na Chwaliszewie, o którym mówi miasto, ma być docelowo parkiem. Nie wiem czy każdy mieszkaniec np. ulicy Koziej będzie miał ochotę, by chodzić z parkingu na Chwaliszewie z zakupami do swojego domu - kończy.

Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania przyznaje, że miasto stara się przekonać mieszkańców, tych jeszcze nie przekonanych, do proponowanych rozwiązań. - One wynikają z uporządkowania systemu parkowania tak, by był on zgodny z przepisami. Część tych miejsc jest nielegalnych - zauważa. - Staramy się zapewnić dodatkowe miejsca parkingowe na Chwaliszewie. To ma być około 130 miejsc. Możliwe, że miasto wspólnie z marszałkiem podejmie decyzję o budowie parkingów w rejonie ulicy Garbary. To będą kolejne miejsca parkingowe w parkingach kubaturowych - dodaje. - Jestem przekonany, że te zmiany, które dzieją się w mieście, są pozytywne. Każda korekta miejsc ze skośnego, na równoległe to dodatkowa przestrzeń dla pieszych, miejsce, w którym można spacerować. To są zmiany, które są nieuchronne i na pewno będą się działy - kończy Wudarski.

Zmiany mają być wprowadzone latem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro