Rozczarowanie zamiast hitu. Wisła Kraków - Lech Poznań 0:0

W meczu 27. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań bezbramkowo zremisował z Wisłą Kraków. Spotkanie nieco rozczarowało poziomem i nie dostarczyło spodziewanych emocji.

Oba zespoły od początku starały się przejąć inicjatywę, mecz toczył się w dość dobrym tempie, piłka co jakiś czas gościła w okolicach jednego bądź drugiego pola karnego, ale... nic z tego nie wynikało. Częściej przy piłce byli gospodarze, ale nie byli w stanie oddać choćby celnego strzału. Goście z kolei bazowali na szybkich, zaskakujących akcjach, ale żadna z nich nie zakończyła się powodzeniem.
W ostatnim kwadransie pierwszej połowy warunki gry dyktowała Wisła, a Lech nie miał za dużo do powiedzenia. Biała Gwiazda mogła prowadzić, jednak dogodne okazje zmarnowali choćby Rafał Boguski i Paweł Brożek.
W szatni trener Nenad Bjelica musiał po męsku rozmawiać ze swoimi piłkarzami, bo na drugą połowę wyszli oni jak na mecz o mistrzostwo świata. Przez kilkanaście minut gra Kolejorza mogła się podobać, ostatecznie jednak najgroźniejszy okazał się strzał z dystansu w wykonaniu Abdula Aziza Tetteha, pewnie obroniony przez Łukasza Załuskę.
W końcu gra się wyrównała, a po chwili inicjatywa przeszła na stronę gospodarzy. Mecz nie toczył się w zbyt wysokim tempie, Wisła starała się tworzyć okazje po ataku pozycyjnym, a Lecha czyhał na kontrataki. Generalnie jednak z boiska coraz bardziej "wiało" bezbramkowym remisem.
W 85. minucie Darko Jevtić posłał ze skrzydła piłkę w pole karne, ale Nicki Bille Nielsen nie był w stanie celnie uderzyć, choć do bramki miał zaledwie kilka metrów.
Kilkaset później przy doskonałej okazji do kontrataku w polu karnym Wisły poślizgnął się Szymon Pawłowski, co można uznać za dobre podsumowanie zapowiadanego jako jeden z hitów kolejki spotkania. Oba zespoły były zbyt nieporadne w ataku, aby realnie zagrozić bramce przeciwnika. Co ciekawe, choć Wisła częściej prowadziła grę, to przez 90 minut nie była w stanie oddać nawet jednego celnego strzału.
Kolejorz zanotował drugi z rzędu bezbramkowy remis i zaprezentował przeciętną formę. Mówienie o jakimkolwiek problemie byłoby przedwczesne, ale nie da się ukryć, że w zaplanowanym na 9 kwietnia meczu z Legią Warszawa zespół trenera Bjelicy musi pokazać znacznie więcej.

Wisła Kraków - Lech Poznań 0:0

Wisła: Łukasz Załuska - Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Ivan Gonzalez, Maciej Sadlok - Krzysztof Mączyński, Petar Blek - Rafał Boguski (Bartosz 84"), Semir Stilić (Llonch 70"), Patryk Małecki - Paweł Brożek (Ondrasek 61")

Rezerwowi: Michał Miśkiewicz, Pol Llonch, Alan Uryga, Zdenek Ondrasek, Jakub Bartosz, Matija Spicić, Hugo Videmont

Lech: Matus Putnocky - Tomasz Kędziora, Lasse Nielsen, Jan Bednarek, Wołodymyr Kostewycz - Abdul Aziz Tetteh, Maciej Gajos, Radosław Majewski (Radut 65") - Maciej Makuszewski (Pawłowski 79"), Darko Jevtić, Marcin Robak (Nielsen 69")

Rezerwowi: Jasmin Burić, Maciej Wilusz, Szymon Pawłowski, Mihai Radut, Nicki Bille Nielsen, Dariusz Dudka, Marcin Wasielewski

85
Ależ okazję zmarnował Nielsen! W dogodnej sytuacji z kilku metrów nie był jednak w stanie posłać piłki do siatki
84
Zmiana w Wiśle: Bartosz za Boguskiego
83
Małecki uderzał z ostrego kąta, ale nie trafił w bramkę
83
Lech nie jest w stanie stworzyć groźnej akcji. Przy piłce znacznie częściej jest Wisła
80
Błyskawiczna kontra Wisły po rzucie rożnym, zakończona jednak niecelnym strzałem Brleka
53
Szybka akcja Lecha, Makuszewski zagrywał w pole karne, ale powracający Głowacki wybił piłkę na rzut rożny
45
Teraz groźnie pod bramką Wiły, Gonzalez zatrzymał jednak akcję Lecha kilka metrów przed bramką
42
Małecki zwiódł w polu karnym trzech lechitów, wyłożył piłkę Boguskiemu, ale ten uderzył niecelnie
41
Niepotrzebne uderzenie Brożka z 14. metra zostało zablokowane. Wiślak mógł podawać lepiej ustawionym kolegom
40
Kolejorz w ofensywie, wszystko wyjaśnił jednak zdecydowaną interwencją Głowacki
39
88 celnych podań wymienił oczywiście Lech :)
38
Wisła wymieniła 103 celne podania, Wisła 88
36
Stilic padł w polu karnym Lecha po starciu z Nielsenem, ale sędzia nie dopatrzył się faulu
35
Fatalnie zagrywał Gonzalez do Załuski, bramkarz Wisły musiał ratować się przed bramką samobójczą
33
Boguski nie opanował piłki w polu karnym Lecha, od bramki Putnocky
30
Mecz jest dość ciekawy, toczony w szybkim tempie, ale brakuje konkretnych okazji do zdobycia bramki