Reklama
Reklama

W kwietniu w poznańskim ZOO zamieszkają wilki

fot. ZOO Poznań
fot. ZOO Poznań

Już w kwietniu w poznańskim ogrodzie zoologicznym pojawią się wilki. ZOO nie zdradza obecnie wielu szczegółów, ale wiadomo, że dwa osobniki przyjadą do Poznania z Austrii, jeden z Berlina oraz jeden z Przemyśla.

Już w ubiegłym roku ZOO informowało, że utworzy azyl dla wilków. Zamieszkać ma w nim m.in. wilk uratowany przez pracowników Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. To właśnie z tego ośrodka do Poznania przyjechała niedźwiedzica Cisna. - Wilk od mniej więcej roku przebywa w ośrodku i z naszych informacji wynika, że nie jest w najlepszym stanie. Nie ma kontaktu z innymi wilkami, przebywa na stosunkowo niewielkiej przestrzeni. Dopiero jak zbadają go nasi weterynarze okaże się, jaki jest jego stan - mówi Małgorzata Chodyła z poznańskiego ZOO.

Nie będzie on jedynym wilkiem, który przyjedzie do Poznania. We wtorek ZOO poinformowało, że w azylu zamieszkają dwa wilki z Austrii - Alwin i Alfred (na zdjęciach). - To bracia, którzy sporo doświadczyli w swym krótkim życiu. Dziś mogę jedynie powiedzieć, że zabrano ich z niewłaściwych warunków. Szczegóły przekażemy, gdy już u nas będą. Otrzymają lesisty wybieg, który właśnie powstaje. Ostatnia będzie wilczyca, która trafi do nas z ZOO w Berlinie. Wszystkie wilki przyjadą do naszego ogrodu w kwietniu, a oficjalnie otwarcie azylu planujemy na 3 maja. Trudno jednak powiedzieć czy już wtedy zwierzęta przyzwyczają się do nowego miejsca i będzie je można zobaczyć - zaznacza Chodyła. Na otwarciu azylu ma się odbyć m.in. spektakl Polskiego Teatru Tańca "Godzina wilka". Poznańskie ZOO będzie starało się utworzyć watahę z wilków, które wcześniej się nie znały. - To jest bardzo trudne zadanie, ale współpracujemy ze specjalistami. Wierzymy, że nam się uda - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa!
6℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
14.24 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro