Reklama

Z Poznania zobaczysz zorzę polarną!

fot. Leszek Bartczak / Piorunująco
fot. Leszek Bartczak / Piorunująco

Do końca marca, przy odpowiednich warunkach atmosferycznych, z okolic Poznania można podziwiać zorzę polarną.

W poniedziałek około 22.00 Leszek Bartczak z Piorunująco uchwycił na zdjęciu zorzę polarną (aurora borealis). - Obecnie warunki kosmiczne nieco wyciszyły się, zorzy nie widzę, ale oczywiście będę Was informować na bieżąco - wyjaśnił prezentując swoje zdjęcie.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Zdaniem Bartczaka zorzę będzie można zobaczyć z Poznania (a raczej jego okolic) być może nawet do końca marca. Na wtorek prognozowana jest burza geomagnetyczna kategorii G2 w wyniku dotarcia wiatru słonecznego podwyższonej prędkości z kolejnej dziury koronalnej. A to oznacza dużą szansę na zobaczenie zorzy.

Zorzę najlepiej obserwuje się poza miastem - gdzie światła nie przeszkadzają w podziwianiu nocnego nieba. W ubiegłym roku nasi czytelnicy uchwycili zorzę na zdjęciach. Fotografowali zjawisko m.in. w rejonie Murowanej Gośliny i nad Jeziorem Rusałka. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
41.01 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro