Reklama
Reklama

Ruszył proces 54-latka oskarżonego o zgwałcenie niepełnosprawnej nastolatki

fot. Jason Morrison / freeimages.com
fot. Jason Morrison / freeimages.com

We wtorek w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczął się proces mężczyzny, który miał kilka razy zgwałcić niespełna 15-letnią dziewczynę. Nastolatka jest niepełnosprawna umysłowo, a mężczyzna to znajomy jej rodziny.

Proces odbywa się za zamkniętymi drzwiami. Jak informuje tvn24.pl, do przestępstw seksualnych miało dochodzić latem ubiegłego roku. Mężczyzna w ciągu 3 tygodni miał kilka razy dotykać nastolatkę w miejscach intymnych, a także odbywać z nią stosunki seksualne. Miało do nich dochodzić w samochodzie, w ustronnych miejscach - m.in. na polu kukurydzy.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA


Prokuraturę o takich incydentach powiadomiła pracownica pomocy społecznej. Nastolatka wszystko jej opowiedziała. Zdaniem pracownicy dziewczyna wychowuje się w rodzinie, w której często dochodzi do libacji alkoholowych. Miał w nich uczestniczyć mężczyzna, którego oskarżono o zgwałcenie 15-latki.

54-latka zatrzymano już latem 2016 roku. Do dziś przebywa w areszcie. Nie przyznaje się do winy. Za wykorzystanie seksualne nieletniej osoby niepełnosprawnej umysłowo mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro