Reklama
Reklama

Ruszył proces 54-latka oskarżonego o zgwałcenie niepełnosprawnej nastolatki

fot. Jason Morrison / freeimages.com
fot. Jason Morrison / freeimages.com

We wtorek w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczął się proces mężczyzny, który miał kilka razy zgwałcić niespełna 15-letnią dziewczynę. Nastolatka jest niepełnosprawna umysłowo, a mężczyzna to znajomy jej rodziny.

Proces odbywa się za zamkniętymi drzwiami. Jak informuje tvn24.pl, do przestępstw seksualnych miało dochodzić latem ubiegłego roku. Mężczyzna w ciągu 3 tygodni miał kilka razy dotykać nastolatkę w miejscach intymnych, a także odbywać z nią stosunki seksualne. Miało do nich dochodzić w samochodzie, w ustronnych miejscach - m.in. na polu kukurydzy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Prokuraturę o takich incydentach powiadomiła pracownica pomocy społecznej. Nastolatka wszystko jej opowiedziała. Zdaniem pracownicy dziewczyna wychowuje się w rodzinie, w której często dochodzi do libacji alkoholowych. Miał w nich uczestniczyć mężczyzna, którego oskarżono o zgwałcenie 15-latki.

54-latka zatrzymano już latem 2016 roku. Do dziś przebywa w areszcie. Nie przyznaje się do winy. Za wykorzystanie seksualne nieletniej osoby niepełnosprawnej umysłowo mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
35.23 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro