Reklama
Reklama

12 psów zabrano z koczowiska Romów przy Lechickiej. "Wszystkie brudne i zaniedbane"

fot. Straż miejska

W sobotę na terenie byłych ogródków działkowych przy ulicy Lechickiej interweniowali strażnicy miejscy, weterynarz, policjanci i pracownicy schroniska dla zwierząt. Romowie, którzy tu koczują, trzymali kilkanaście psów w fatalnych warunkach.

- Zgłoszenie w sprawie wystosowała Fundacja Mondo Cane. Zastany obraz w pełni potwierdził treść zgłoszenia. Psy, w większości szczenięta, pozostawały bez dostępu wody i jedzenia, były wychłodzone, zalęknione. Wokół wszechobecny brud, a zwierzęta skrajnie zaniedbane - wyjaśnia straż miejska.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Koczującym tu Romom odebrano 12 psów. Trafiły do schroniska dla zwierząt przy ul. Bukowskiej. - Wszystkie są brudne i zaniedbane. Część maluchów ma anemię, jeden trafił od razu do szpitala. Jadły, co popadnie, nie miały dostępu do wody, większość mieszkała na dworze. Jeden pies trzymany był na łańcuchu, inny - na krótkiej lince - informuje schronisko.

Sprawą zajmuje się obecnie policja. Straż miejska zapowiada, że co najmniej jednej osobie postawione zostaną zarzuty za znęcanie się nad zwierzętami.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro