Reklama
Reklama

Okradli swojego pracodawcę na blisko 270 tysięcy złotych

fot. Policja

Policjanci zatrzymali 7 osób, które mają związek z kradzieżą mienia z terenu jednego z przedsiębiorstw na terenie Piły. Straty oszacowano na około 270 tysięcy złotych.

Do zatrzymań 7 osób doszło w poniedziałek i wtorek. Okazało się, że w kradzież zamieszani byli pracownicy zakładu. - Złodzieje ukradli płyty molibdenowe oraz dysze z węglika spiekanego. Dysze z węglika spiekanego są narzędziem służącym do produkcji komponentów ceramicznych, a płyty molibdenowe używane są w procesie spiekania komponentów ceramicznych w piecu wysokotemperaturowym - wyjaśnia pilska policja.

Przedłużanie rzęs jest bez sensu. W maju Laminacja + lifting + botox rzęs -20% od ceny regularnej tylko w salonach Wonderland. Zadzwoń: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


Zarzut kradzieży postawiono 3 mężczyznom. 2 było zatrudnionych w okradanej firmie, a trzeci u podwykonawcy. - Najmłodszy, 27-letni mieszkaniec Piły, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Wcześniej był on już karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Dodatkowo policjanci w czasie przeszukania mieszkania aresztowanego znaleźli należące do niego niewielkie ilości marihuany. Wobec dwóch pozostałych - 31-letniego mieszkańca powiatu złotowskiego i 41-letniego pilanina prokurator zastosował dozór policyjny.

Cztery kolejne osoby odpowiedzą za paserstwo. Objęto je policyjnym dozorem. Funkcjonariusze zabezpieczyli 17 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar i grzywien. 5 osobom w wieku od 27 do 44 lat grozi do 10, jednej do 2, a kolejnej do 5 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
13.81 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro