Reklama
Reklama

"Wiosenny" weekend przed nami. Najcieplejszy w tym roku!

Na wybiegach w Nowym ZOO coraz większe poruszenie

Po wietrznym czwartku, w Poznaniu wyszło słońce. Zwiastuje prawdziwie wiosenny weekend ze stosunkowo wysokimi temperaturami.

W poznańskim Ogrodzie Botanicznym rosną już śnieżyce, a to znak, że wiosna jest coraz bliżej. - Przedwiośnie ma swoje gatunki wskaźnikowe, a więc rośliny, które wskazują, że mamy do czynienia właśnie z tą porą fenologiczną roku. Są to na przykład leszczyna i olcha, które pylą w tym okresie - mówi dr Karol Węglarski z Ogrodu Botanicznego. Ale są to też kwiaty - śnieżyca, przebiśniegi czy przylaszczki.

Wiosennie robi się także w ZOO. Żyrafy i nosorożce coraz chętniej zaglądają na wybiegi. - Pierwszy raz na wybieg wyszedł też niedźwiedź Pietka. Zrobiło to mimo delikatnie deszczowej pogody i dlatego cieszymy się bardzo z jego śmiałości wiosennej - mówi Mateusz Zarębski z Działu Dydaktycznego Nowego ZOO.

Dla tych, którzy już nie mogą się doczekać wiosny, mamy dobrą wiadomość. Najbliższy weekend będzie najcieplejszy w tym roku. Na termometrach w Poznaniu w sobotę i niedzielę zobaczymy powyżej 10 stopni Celsjusza. Nie oznacza to jednak, że takie temperatury z nami zostaną na dłużej. Już we wtorek i środę termometry znowu mają pokazać tylko 4-5 stopni.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Są dwa ostrzeżenia IMGW dla Wielkopolski I i II stopnia
29℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
14.94 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro