Reklama
Reklama

Jeszcze tylko kilka dni na zgłoszenie uwag do zmian w rejonie Starego Rynku: w środę spotkanie dla mieszkańców!

Do mieszkańców rejonu, który latem ma się stać Strefą uspokojonego ruchu wokół Starego Rynku, trafiły już ulotki ze szczegółami planowanych zmian. Czasu na odniesienie się do koncepcji jest coraz mniej.

Zmiany mają objąć strefę pomiędzy ulicami Solna - Wolnica - Małe Garbary - Garbary - Podgórna - Al. Marcinkowskiego. Wśród planowanych zmian jest m.in. likwidacja sygnalizacji świetlnych w wybranych lokalizacjach na ul. Podgórnej, a także nowa sygnalizacja na skrzyżowaniu ulic Garbary / Wszystkich Świętych, która ma zapewnić bezpieczniejszy wyjazd z tej drugiej ulicy. Zaplanowano nowe przejście dla pieszych w rejonie starego koryta Warty (na ulicy Chwaliszewo), a dodatkowo na przejściach dla pieszych mają się pojawić maty dla niewidomych.

Na ulicach Szewskiej (między Wielką a Stawną), Wielkiej (między Szewską a Garbary), Dominikańskiej (między Żydowską a Szewską), Żydowskiej (między Kramarską a Stawną), Szkolnej (między Podgórną a Jaskółczą), Woźnej (między Garbary a Ślusarską) a także 23 Lutego w rejonie Masztalarskiej mamy parkować równolegle, przez co zlikwidowanych zostanie kilkadziesiąt miejsc parkingowych.

Między innymi na ulicach Szewskiej, Mokrej, Żydowskiej, Woźnej, Gołębiej czy Szkolnej pojawią się kontrapasy. Będą też nowe stojaki rowerowe. Na niektórych ulicach zmieni się kierunek jazdy (choćby na Koziej), a nowością będą też koperty dla dostaw rozlokowane w kilkunastu miejscach. Deptakiem ma się stać ulica Paderewskiego, a autobusy turystyczne mają parkować w nowym miejscu - przy Międzymościu.

Czas na przesłanie uwag do tej koncepcji mija 28 lutego (TUTAJ). Już w środę, 22 lutego, o 17.00 w Sali Sesyjnej UMP odbędzie się spotkanie z mieszkańcami w tej sprawie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
11.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro