Reklama
Reklama

Hoss ponownie poszukiwany listem gończym

W piątek informowaliśmy, że policja próbowała wykonać postanowienie sądu i doprowadzić twórcę metody "na wnuczka" do aresztu. Nie udało się to, bo mężczyzna zniknął. Prokuratura wystawiła list gończy i opublikowała wizerunek oraz dane mężczyzny.

Arkadiusz Łakatosz ps. Hoss jest podejrzewany o stworzenie tzw. mafii wnuczkowej i wielomilionowe oszustwa tą metodą. Mężczyzna został zatrzymany na początku lutego w Warszawie, ale decyzją sądu opuścił areszt za kaucją i został zobowiązany do stawiania się na komisariacie policji. Mężczyzna pojawił się na poznańskim komisariacie kilkukrotnie, ale potem zniknął.

W czwartek Sąd Okręgowy zadecydował, że wcześniejsza decyzja była błędem i zadecydował, że mężczyzna powinien zostać aresztowany. Decyzję sądu w piątek próbowali zrealizować policjanci, ale okazało się, że mężczyzny nie ma pod podanym adresem, a jego rodzina nie wie, gdzie przebywa.

Informacje o zniknięciu mężczyzny trafiły do prokuratury, a ta zadecydowała o wystawieniu za 49-letnim Arkadiuszem Łakatoszem ps. Hoss listu gończego -Zgodnie z treścią listu gończego wzywa się każdego, kto zna miejsce pobytu poszukiwanego do zawiadomienia o tym najbliższej jednostki Policji lub prokuratora (art. 280 par.1 pkt. 4 kpk). Ostrzega się, że za ukrywanie poszukiwanego lub dopomaganie jemu w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 (art. 239 par. 1 kk) Udziela się zapewnienia o utrzymaniu tajemnicy co do osoby informującej (art. 280 par. 2 kpk) - informuje policja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro