Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 3

Hoss zniknął! Policji nie udało się wykonać decyzji sądu o aresztowaniu

BS
piątek, 17.02.2017 r.
godz. 16.00
BS | piątek, 17.02.2017 r., godz. 16.00
Hoss zniknął! Policji nie udało się wykonać decyzji sądu o aresztowaniu

Już w czwartek informowaliśmy, że sąd podjął decyzję o aresztowaniu twórcy metody "na wnuczka". Dziś poznańscy policjanci próbowali zrealizować postanowienie sądu, ale mężczyzna zniknął.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
12°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1008 hPa
POJUTRZE
pogoda
4°C 1013 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Arkadiusz Ł. ps. Hoss został zatrzymany na początku lutego w Warszawie - Funkcjonariusze CBŚP namierzyli Hossa w jednym z mieszkań na warszawskiej Woli. W momencie kiedy mężczyzna wychodził z bloku został zatrzymany. Nie stawiał oporu. Policjanci zabezpieczyli u niego zegarek wartości 40 tys. zł. Po doprowadzeniu do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zostały mu przestawione zarzuty oszustw mienia znacznej wartości - informowało wówczas biuro prasowe CBŚP.

Mimo poważnych zarzutów sąd zadecydował, że mężczyzna zostanie wypuszczony na wolność i objęty policyjnym nadzorem. Mężczyzna początkowo stawiał się na jednym z poznańskich komisariatów, ale w miniony weekend nie stawił się. Jednocześnie do Sądu Okręgowego w Warszawie trafiło zażalenie prokuratury na decyzję sądu o wypuszczeniu mężczyzny. W czwartek sąd poparł zażalenie prokuratury i zadecydował o konieczności aresztowania mężczyzny. Dziś poznańscy policjanci próbowali zrealizować postanowienie sądu - Zjawili się pod adresem wskazanym w nakazie. Podejrzanego nie zastali, a członkowie rodziny nie wiedzą gdzie on przebywa. Policjanci poinformowali o wszystkim Sąd i Prokuraturę oraz wskazali na konieczność wydania listu gończego za Arkadiuszem Ł. - informuje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.