Reklama
Reklama

Pływalnia letnia w Parku Kasprowicza w tym roku będzie zamknięta? Wielki remont za 14 milionów

fot. Przemysław Cholewiński
fot. Przemysław Cholewiński

Prawdopodobnie w tym roku nie wykąpiemy się w basenach na terenie pływalni letniej w Parku Kasprowicza.

Jak informuje portal lazarz.pl, wiosną i latem tego roku nie będzie można korzystać z basenów w Parku Kasprowicza. Już w zeszłym roku pisaliśmy, że planowany jest remont obiektu. - Planowana jest modernizacja pływalni, w tym częściowe zmniejszenie i wypłycenie niecek, na przykład na dużym basenie skrócenie niecki z 50 metrów do 30 metrów. Obecnie frekwencja na pływalni nie wskazuje na to, że konieczne jest utrzymywanie tak dużego obiektu. Na odzyskanej przestrzeni można na przykład wybudować boisko do siatkówki plażowej, które służyłoby mieszkańcom wypoczywającym na terenie pływalni - tłumaczył nam Błażej Daracz, rzecznik Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Sytuacja się zmieniła. Modernizacja wciąż jest planowana, ale baseny mają mieć po niej taką samą powierzchnię jak obecnie. - Jedynie w przypadku średniego basenu jego powierzchnia delikatnie się zmieni, bo baseny będą teraz przepływowe i potrzebna jest do tego niezbędna infrastruktura, na którą potrzebujemy miejsce - mówi Błażej Daracz. - Zmieni się natomiast głębokość basenów. Będą mieć od 1,2 do 1,4 metra - dodaje.

Modernizacja ma kosztować 14 mln złotych i będzie kompleksowa. Nowy wygląd zyskają nie tylko baseny, ale też szatnie, alejki, boisko wielofunkcyjne. Będą też nowości - nowa zjeżdżalnia falista, z której jednocześnie będzie mogło korzystać kilka osób, a także plac do street workout"u i boisko do gry w bule. - Mamy już zabezpieczone pieniądze na ten cel (14 mln złotych), mamy projekt, pozostaje kwestia rozpoczęcia tej inwestycji - zaznacza Daracz.

Opcje są dwie. Jedna zakłada otwarcie pływalni w tym sezonie i rozpoczęcie prac jesienią. - Ale są obawy, że wtedy moglibyśmy nie zdążyć na czerwiec przyszłego roku. Dodatkowo, jeśli chcielibyśmy otworzyć basen w tym roku, musielibyśmy wyłożyć 180 tysięcy złotych, by dostosować obiekt do przepisów - tłumaczy. Druga opcja to rozpoczęcie prac wiosną tego roku i ukończenie ich przed czerwcem 2018, by basen mógł zostać otwarty na przyszłoroczne lato. - Radni osiedlowi z Łazarza zaakceptowali taki pomysł. W poniedziałek będziemy o naszych planach rozmawiać z miejskimi radnymi - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
9.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro