Reklama
Reklama

Mała Emilka potrzebuje pieniędzy na operację w USA

fot. Siepomaga.pl
fot. Siepomaga.pl

Mała Emilka z Obornik urodziła się z plamą na skórze. Niestety znamię rośnie wraz z nią - dziś zajmuje dużą część jej skóry. By uchronić dziewczynkę przed nowotworem konieczne jest przeprowadzenie operacji w Stanach Zjednoczonych. Trwa zbieranie pieniędzy na ten cel.

Emilia nie przyszła na świat sama - wraz z nią urodziła się jej siostra bliźniaczka. Druga dziewczynka nie ma jednak problemów skórnych. Emilia początkowo miała na skórze plamę - znamię. Dziewczynka rośnie, a wraz z nią powiększa się zmiana skórna. - Z czasem zaczęły wyrastać na niej inne, mniejsze znamiona oraz włosy. Rodzice zdają sobie sprawę, że może coraz bardziej szpecić ich córkę - czytamy na portalu siepomaga.pl.

Najgorsze jest to, że znamię może się przekształcić w groźny nowotwór. Dziewczynka cierpi na fakomatozę. Problemem jest nie tylko skóra. Schorzenie to może powodować powstawanie guzków na organach wewnętrznych. Znamię można usunąć operacyjnie. Chora skóra musi zostać wycięta, a zdrową skórę trzeba naciągnąć przy pomocy ekspanderów.

Operacja może się odbyć w Stanach Zjednoczonych. To tam pracuje specjalista - Bruce Bauer, który zajmuje się dziecięcą chirurgią plastyczną. Niestety operacja jest bardzo kosztowna - trzeba na nią wyłożyć blisko 150 tysięcy złotych. W Polsce nie udało się znaleźć lekarza, który podjąłby się wykonania takiego zabiegu.

Chcesz pomóc? Do tej pory uzbierano blisko 10 tysięcy złotych. Więcej szczegółów TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.03 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro