Reklama
Reklama

Tak będzie wyglądać nowe centrum handlowe na Franowie

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Tydzień temu pisaliśmy o posuwających się do przodu pracach na budowie nowego centrum handlowego na Franowie. Wiadomo już, jak będzie wyglądać.

Na parterze powstającego budynku będzie można zrobić zakupy, a na piętrze funkcjonować będą biura. Przestrzeń handlowa to 7500 metrów kwadratowych. Będzie tu działać 35 sklepów, a wśród nich Media Expert, Martes Sport, Piotr i Paweł. Nie zabraknie też operatorów telefonii komórkowej - chociażby Play. Swoje lokale będą tu mieć także Inmedio, Itaka czy Bank Pekao. Rozmowy z kolejnymi najemcami trwają.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Na pierwszym piętrze mieścić się będą biura (zajmą 8000 metrów kwadratowych). Wiadomo już, że działać tu będzie tylko jedna firma zatrudniająca około 1000 osób.

W budynku powstaje także podziemny parking, na którym znajdzie się 330 miejsc dla aut. Ma on być jednak dostępny głównie dla pracowników biur, a w weekendy także dla klientów sklepów. Miejsca parkingowe znajdują się już w tym rejonie - w sąsiedztwie jest bowiem market budowlany Obi.

Wykonawcą prac jest Budimex. Roboty rozpoczęły się późną wiosną i mają potrwać do września. Inwestycja pochłonie blisko 77 mln złotych. Zobacz na jakim etapie są prace i jak ma wyglądać budynek:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro