Reklama
Reklama

Volkswagen Poznań: trwają przygotowania do rozbudowy zakładu w Antoninku

Fabryka Volkswagena w Antoninku ma zostać rozbudowana. Przygotowania do tej inwestycji trwają od lat. Wycięto już drzewa i krzewy, teraz rozpocznie się budowa nowej oczyszczalni ścieków deszczowych.

Pierwsze prace związane z przygotowaniem terenu VW do rozbudowy prowadzono w 2015 roku. W styczniu natomiast zakończyły się prace związane z wycinką drzew i krzewów. Rośliny zniknęły z terenu, na którym powstanie oczyszczalnia wód deszczowych. W miejscu, w którym obecnie znajduje się oczyszczalnia, stanąć ma nowa hala spawalni.

- Budowa oczyszczalni ścieków deszczowych wraz z przebudową i budową sieci kanalizacji deszczowej oraz urządzeń i sieci elektrycznych we wskazanym obszarze będzie realizowana na podstawie decyzji Prezydenta Miasta Poznania z listopada ubiegłego roku, która zatwierdzała projekt budowlany oraz udzieliła pozwolenia na budowę - informuje Dagmara Prystacka, rzeczniczka VW Poznań.

Konsultacje VW z przedstawicielami mieszkańców Osiedla Zieliniec w sprawie rozwoju fabryki trwały kilka lat. W lipcu 2014 roku Rada Miasta Poznania uchwaliła Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) "Strefa przemysłowa przy ul. Warszawskiej w Poznaniu". Zgodnie z MPZP ul. Smołdzinowska stanie się wewnętrzną drogą na terenie zakładu. Do tej pory ulica ta rozdzielała tereny należące do Volkswagena dlatego nie było możliwości rozbudowy zakładu. Równocześnie VW zobowiązał się do przeznaczenia kilkunastu milionów złotych na przebudowę układu komunikacyjnego w rejonie Zielińca - m.in. wybudowanie skrzyżowania ul. Warszawskiej z Sośnicką oraz i gruntowny remont istniejącej infrastruktury drogowej Zielińca - ulicy Sarniej, Kamieńskiej oraz Starachowickiej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro