Reklama
Reklama

Auto z 3 pijanymi osobami wypadło z drogi i stanęło na polu. "Nie pamiętali" kto prowadził

fot. Policja Kalisz

We trójkę jechali autem, które nagle zjechało z trasy i wpadło na pobliskie pole. Gdy na miejscu pojawili się policjanci okazało się, że trzy osoby z samochodu są pod wpływem alkoholu. Nikt nie przyznał się do prowadzenia pojazdu.

Sytuacja miała miejsce na trasie Przespolew Kościelny - Skarżyn na terenie powiatu tureckiego. Na policję zadzwoniła osoba, która widziała pojazd zjeżdżający z drogi i wjeżdżający na pole. - Kiedy patrol przyjechał we wskazane miejsce, zauważył dwóch mężczyzn pchających osobowego Opla, za kierownicą którego siedział właściciel pojazdu - wyjaśnia kaliska policja.

- Na miejscu policjanci ustalili, że Oplem podróżowało trzech mieszkańców powiatu tureckiego w wieku od 24 do 36 lat. Żaden z mężczyzn nie przyznał się do kierowania pojazdem. Od wszystkich natomiast wyczuwalna była woń alkoholu - dodaje. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że wszyscy mężczyźni są pod wpływem alkoholu. Nikt nie ucierpiał w wyniku zdarzenia.

Mężczyzn zabrano do aresztu. Następnego dnia ich przesłuchano. - Na podstawie zebranego materiału dowodowego zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszał 36-letni właściciel pojazdu. Za to przestępstwo grozi kara 2 lat pozbawienia wolności - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
16.58 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro