Reklama

Toksyczne odpady przy ul. Św. Michała: jest przetarg na ich usunięcie i utylizację

fot. UMP
fot. UMP

Ogłoszono przetarg na wybór firmy, która zajmie się usunięciem i utylizacją toksycznych odpadów zalegających w magazynie przy ul. Św. Michała. Firma, która nielegalnie składowała tu substancje już nie istnieje i nie poczuwa się do utylizacji odpadów.

O sprawie odpadów z ul. Św. Michała pisaliśmy już wiosną i latem ubiegłego roku. Wiosną planowano, że w czerwcu miasto opróżni magazyny. Podejrzewano wtedy, że prace będą kosztować około 5 mln złotych. Po kilku tygodniach kwota jednak wzrosła do nawet 9 mln złotych. Podkreślano, że pieniądze na ten cel muszą zostać wpisane do budżetu miasta i wtedy konieczne będzie ogłoszenie przetargu.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Dziś przetarg jest już ogłoszony. Specjalistyczne firmy zajmujące się usuwaniem i utylizacją toksycznych odpadów mogą składać swoje oferty do 21 lutego. Wykonawca będzie mieć czas do października 2018 roku na zakończenie robót, które zostaną podzielone na etapy. - Pierwszy obejmuje usunięcie i wywiezienie z magazynu przy ul. Św. Michała 100 wszystkich odpadów do miejsca przetworzenia. Te prace mają zostać wykonane w terminie nie dłuższym niż osiem miesięcy od momentu przekazania wykonawcy kluczy do magazynu - wyjaśnia biuro prasowe Urzędu Miasta. Następnie, do 30 listopada, przetworzona ma zostać co najmniej połowa odpadów. Jeśli pieniądze zarezerwowane na ten cel w budżecie miasta wystarczą - być może uda się przetworzyć więcej odpadów. Jeśli nie - prace będą kontynuowane w 2018 roku.

Przypomnijmy, że firma Awinion, która nielegalnie składowała substancje w magazynie przy ul. Św. Michała, już nie istnieje i mimo nakładanych na nią kar pieniężnych i upomnień - nie poczuwa się do wykonania pracy. Miasto zapłaci za usunięcie odpadów, a później będzie próbować odzyskać pieniądze od firmy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
21.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro