Reklama

Walka z Uberem trwa. Taksówkarze spotkali się z wojewodą - proszą o wsparcie

Poznańscy taksówkarze chcą interwencji państwa w związku z Uberem. Ich zdaniem nowi przewoźnicy działają nielegalnie i przeczą zasadzie wolnej konkurencji.

W środę, jak już wcześniej zapowiadaliśmy petycję w sprawie zmiany przepisów dotyczących przewozów na ręce wojewody złożyli poznańscy taksówkarze. Według nich obecne prawo uniemożliwia równą konkurencję z nowymi przewoźnikami czyli Uberem. Kierowcy, którzy zabierają podróżnych na podstawie aplikacji na smartfony nie muszą mieć licencji ani koniecznych badań lekarskich. Chodzi nam o czystą sprawiedliwość. Skoro my musimy spełniać pewne normy to wszyscy, którzy zarabiają na przewozie ludzi powinni spełniać te same normy - mówi Zbigniew Wrona, Poznańskie Stowarzyszenie Taksówkarzy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Zdaniem taksówkarzy kierowcy z Ubera bardzo często jeżdżą nielegalnie - nie prowadzą działalności gospodarczej. Kierowcy korzystający z aplikacji Uber i wykonujący usługi dzięki tej aplikacji muszą prowadzić działalność gospodarczą - mówił w rozmowie z reporterką telewizji WTK jeden z kierowców Ubera.

Przypomnijmy, że walkę z Uberem zapowiedział też na jednym ze spotkań z taksówkarzami prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Między innymi taksówkarze, którzy posiadają czynny QR Kod mogą bezpłatnie zatrzymywać się na dowolnym miejscu postojowym w Strefie Płatnego Parkowania, gdy oczekują na klientów.

Podobne pisma - jak do wojewody wielkopolskiego - trafiły już do Ministerstwa Infrastruktury oraz na biurka wojewodów między innymi w Krakowie i Wrocławiu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
15.11 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro