Reklama
Reklama

Spacer śladami poznańskich mrocznych historii

fot. ustyna Kędra/PoPoznaniu.pl
fot. ustyna Kędra/PoPoznaniu.pl

Przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl zapraszają do udziału w kolejnym tematycznym spacerze. 28 stycznia odbędzie się spacer śladami mrocznych historii.

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów czy kryminalnego Poznania. Dziewiętnastego listopada odbędzie się spacer śladami mrocznych historii -Po zapadnięciu zmroku można przekonać się, że Poznań to miasto zjaw i duchów i że wydarzyła się w nim niejedna przerażająca historia. Jaki wpływ na topografię miasta miały diabły, gdzie straszyło, kto bał się obudzić w trumnie, gdzie polała się krew i których miejsc lepiej było kiedyś unikać - tego dowiedzą się uczestnicy wycieczki - zachęcają przewodnicy.

28 stycznia odbędą się dwie wycieczki. Pierwsza rozpocznie się o godzinie 10, a druga o 16. Przewodnik będzie oczekiwał na uczestników na placu Kolegiackim. Udział w wycieczce jest darmowy, ale po zakończeniu wycieczki można wynagrodzić przewodnika napiwkiem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro