Reklama

WOŚP w Poznaniu: zatrzymano wolontariuszkę

Wolontariuszy są tysiące, a incydentów na szczęście jedynie kilka | fot. Włodzimierz  Hoppel
Wolontariuszy są tysiące, a incydentów na szczęście jedynie kilka | fot. Włodzimierz Hoppel

Niestety finał WOŚP w Poznaniu i okolicach to nie tylko pozytywne emocje. Policja odnotowała trzy incydenty, a zatrzymano jedną osobę.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sztabie WOŚP na terenie poznańskiego Nowego Miasta. - W sztabie ujawniono, że w dwóch puszkach przyniesionych przez wolontariuszy zniszczono plomby. Ze środka zabrano nieznaną sumę pieniędzy - mówi Patrycja Banaszak z poznańskiej policji. - W związku z tą sprawą zatrzymano jedną wolontariuszkę - dodaje.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Do kolejnego incydentu doszło na ulicy Bukowskiej. - Puszka WOŚP stała na ladzie w sklepie spożywczym. Niezidentyfikowany mężczyzna ukradł ją - tłumaczy. - Zajmujemy się tą sprawą, sprawdzamy monitoring.

Ostatnie zgłoszenie pochodziło z Plewisk. - Na ulicy Grunwaldzkiej, przy jednym ze sklepów, dwie wolontariuszki miały wyciągać pieniądze z puszki WOŚP. Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro