Reklama
Reklama

Problemy z poradnią reumatologiczną w szpitalu Krysiewicza: NFZ wzywa szpital do prowadzenia poradni

Już kilka dni temu pisaliśmy o problemach pacjentów korzystających z poradni reumatologicznej przy Szpitalu Dziecięcym im. Krysiewicza. Z dnia na dzień poradnia przestała istnieć. NFZ wzywa lecznicę, by kontynuowała działalność.

W biurze prasowym wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia dowiedzieliśmy się, że NFZ nie zgodził się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron ze szpitalem dotyczącej prowadzenia poradni reumatologicznej dla dzieci. Taką informację podało Radio Merkury. Równocześnie NFZ wzywa szpital do tego, by poradnia w dalszym ciągu działała pod pieczą wykwalifikowanej osoby. NFZ czeka na informację ze szpitala w tej sprawie.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Tymczasem pacjenci są w zawieszeniu. Od 1 stycznia ponad 500 osób nie może korzystać z poradni reumatologicznej w Szpitalu Dziecięcym im. Krysiewicza. TUTAJ pisaliśmy, że dyrekcja szpitala winą za taką sytuację obarcza dotychczasową kierowniczkę poradni. Ta natomiast przerzuca odpowiedzialność na szpital.

NFZ zapewnia, że pacjenci potrzebujący pomocy w trybie pilnym, są przyjmowani w klinice przy ulicy Szpitalnej. Klinika nie ma natomiast możliwości, by przejąć wszystkich pacjentów ze szpitala przy ul. Krysiewicza. Jak pacjenci dowiedzą się o ewentualnej zmianie ich sytuacji? - Na pewno taką wiadomość podamy na naszej stronie internetowej. Media także są w gotowości, więc komunikat dotrze do wielu osób - usłyszeliśmy w biurze prasowym NFZ w Poznaniu.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro