Reklama
Reklama

Ulica "Do Spalarni" źle się kojarzy? Ma się zmienić w "Energetyczną"

fot. Aerofoto Kaczmarczyk

Ulica Do Spalarni to jedna z tras, która powstała w ramach budowy dróg dojazdowych do poznańskiej spalarni odpadów. Nazwę ustaliły Komisja Kultury i Nauki Rady Miasta w porozumieniu z GEOPOZ-em. Dziś okazuje się, że taka nazwa ulicy niektórym źle się kojarzy.

Wątpliwości związane z nazwą ulicy ma Bogdan Świątek, wiceprezes Veolia Energia Poznań. Veolia odbiera m.in. energię ze spalarni i znajduje się w sąsiedztwie Instalacji Termicznego Przekształcenia Odpadów Komunalnych. Zdaniem Świątka nazwa "Do Spalarni" może się kojarzyć z czymś nieekologicznym, a poznański obiekt należy do najnowocześniejszych w Polsce. Zaproponowano więc nazwę alternatywną - "Energetyczna".

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Z relacji magistratu wynika, że radni z Komisji Kultury i Nauki Rady Miasta w większości poparli propozycję zmiany nazwy. Sceptyczny był Przemysław Alexandrowicz z PiS. - Przekonywano nas przez lata, że budowa spalarni jest najlepszym przedsięwzięciem, a teraz nagle mamy się tego wstydzić - mówił. Opinia radnych jest wstępna.

Przypomnijmy, że w 2015 roku, gdy radni decydowali o nazwie dla dzisiejszej ulicy Do Spalarni, radny PiS Janusz Kapuściński zaproponował, by nazwać ją "Oświęcimska". Jego wypowiedź wzbudziła oburzenie innych radnych, a informacja na ten temat obiegła nie tylko lokalne media. Ostatecznie radny za swój "żart" przeprosił.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
19.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro