Reklama
Reklama

2016 rok na epoznan.pl: najczęściej komentowane teksty i najaktywniejszy forumowicz

fot. Włodzimierz Hoppel

Ponad 1500 komentarzy umieszczono pod artykułem dotyczącej styczniowej demonstracji Strażników Demokracji na Placu Wolności w Poznaniu. To był najczęściej komentowany tekst na naszym portalu w tym roku.

1.Tłumy poznaniaków na Placu Wolności - z czerwonymi kartkami dla rządu (1569 komentarzy)

2 stycznia Strażnicy Demokracji zebrali się Placu Wolności w Poznaniu. Zachęcali wszystkich zgromadzonych do wspólnego zdjęcia z czerwonymi kartami dla rządzących. Jak zapowiadali zdjęcie zostanie wywołane i przekazane rządzącym. Na Placu Wolności zgromadziło się około półtora tysiąca osób.

2. Tłumy na Placu Wolności. Manifestacja w obronie mediów publicznych (1296 komentarzy)

9 stycznia na Placu Wolności odbyła się manifestacja zorganizowana przez Komitet Obrony Demokracji w obronie mediów publicznych. Na manifestacji zebrały się tłumy poznaniaków.

3. KOD na ulicach Poznania. Al. Niepodległości była chwilowo zablokowana ( 1012 komentarzy)

23 stycznia Komitet Obrony Demokracji zorganizował kolejną manifestację. Tym razem uczestnicy spotkali się na Placu Adama Mickiewicza i przeszli pod Urząd Wojewódzki. Uczestnicy po raz kolejny wyrazili swoje niezadowolenie z poczynań rządu Prawa i Sprawiedliwości.

4. 6. rocznica katastrofy smoleńskiej w Poznaniu: "zbrodnia zwana katastrofą" (972 komentarze)

9 kwietnia poznaniacy uczcili ofiary katastrofy smoleńskiej. Podczas przemarszu pojawiły się transparenty, między innymi "Smoleńsk nie zapomnimy". Organizatorem obchodów był Poznański Klub Gazety Polskiej.

5. Poznaniacy na manifestacji KOD-u w Warszawie. W obronie Lecha Wałęsy (812 komentarzy)

Na zorganizowaną 27 lutego w Warszawie manifestacje Komitetu Demokracji wybrali się też mieszkańcy Wielkopolski. Manifestowali między innymi w obronie Lecha Wałęsy.

6. Gwizdy i okrzyki zakłóciły przemówienia na Placu Mickiewicza (803 komentarze)

W trakcie uroczystych obchodów rocznicy Poznańskiego Czerwca 56" na placu Mickiewicza przemawiali między innymi prezydent Polski Andrzej Duda, były prezydent Lech Wałęsa oraz prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Niestety przemówienia zostały zakłócone okrzykami i gwizdami.

7. Prawicowe media o uroczystościach Czerwca 56’: "władze Poznania nie wpuściły wojskowej orkiestry" (784 komentarze)

Po uroczystościach Czerwca 56’ opublikowano krótkie nagranie, na którym widać wymianę zdań między Andrzejem Białasem z Gabinetu Prezydenta Poznania i Krzysztofem Szczerskim, Sekretarzem Stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Szczerski upierał się, by na uroczystość Poznańskiego Czerwca 56’ Białas wpuścił wojskową orkiestrę z kompanią honorową.

8. Jacek Jaśkowiak z odezwą do narodu "nadeszła chwila, by wypowiedzieć posłuszeństwo tej władzy" (736 komentarzy)

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak jako jeden z dwóch polskich samorządowców podpisałsię pod odezwą do narodu Mateusza Kijowskiego z Komitetu Obrony Demokracji.

9. Marsz Równości we wrześniu w Poznaniu. Trasa udekorowana będzie tęczowymi flagami (723 komentarze)

W tym roku w Poznaniu odbyła się kolejna edycja Pride Week - tygodnia imprez, pokazów, warsztatów o tematyce LGBT+. W ramach Poznań Pride Week odbyły się miedzy innymi wielki piknik w Parku Marcinkowskiego, spektakl muzyczny w Teatrze Polskim były też tęczowe flagi na ulicach. Zwieńczeniem całego tygodnia był Marsz Równości.

10. Jarosław Kaczyński: nie będzie prawdziwie wolnej Polski bez zamknięcia sprawy smoleńskiej (700 komentarzy)

Przemawiający podczas 79. miesięcznicy smoleńskiej Jarosław Kaczyński stwierdził, że bez wyjaśnienia okoliczności katastrofy nie będzie "prawdziwie wolnej Polski".

Najaktywniejszy wśród naszych forumowiczów był w tym roku espe z ponad 12 tysiącami komentarzy. Drugie miejsce przypadło akodymosowi (niemal 10 tysięcy komentarzy). Na trzecim miejscu uplasował się mefisto (ponad 5 tysięcy komentarzy).

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro