Reklama
Reklama

Przewodnicy zapraszają na spacer śladami Powstania Wielkopolskiego

fot. Justyna Kędra/PoPoznaniu.pl
fot. Justyna Kędra/PoPoznaniu.pl

Podobnie jak w ubiegłym roku przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl zapraszają do udziału w okolicznościowym spacerze śladami Powstania Wielkopolskiego. 27 grudnia odbędą się dwie wycieczki.

Przewodnicy skupieni wokół inicjatywy PoPoznaniu.pl najbardziej znani są z organizacji wycieczek tematycznych. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów i jeżyckich tajemnic. Najbliższa wycieczka odbędzie się 27 grudnia i będzie związana z kolejną rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego -W kolejną rocznicę wybuchu największego polskiego zwycięskiego powstania zapraszamy na spacer po teatrze wydarzeń - miejscach z nim związanych. Na trasie wycieczki nie zabraknie Bazaru, ulicy Ratajczaka czy Pomnika Powstańców Wielkopolskich. Poruszymy także mniej znane kwestie związane z powstaniem takie jak zamach na Ratusz, Sejm Dzielnicowy czy udział marynarzy i skautów w działaniach zbrojnych -zachęcają przewodnicy.

W tym roku odbędą się dwie wycieczki. Zbiórka uczestników zaplanowana jest na schodach prowadzących do poznańskiego Ratusza. Początek pierwszej wycieczki zaplanowano na godzinę trzynastą, a drugiej siedemnastą. Udział w wycieczkach jest darmowy, ale tradycyjnie przewodników można wynagrodzić napiwkiem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
14.15 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro