Reklama

Strzelał do przechodniów na Jeżycach: ma trafić do więzienia na 3 lata i 10 miesięcy

Z okien tego bloku strzelano do przechodniów
Z okien tego bloku strzelano do przechodniów

W marcu na poznańskich Jeżycach doszło do postrzelenia dwóch mężczyzn z wiatrówki. Jeden z nich w stanie ciężkim trafił do szpitala. 23-latek, który strzelał do mężczyzn, usłyszał w czwartek wyrok.

Sprawców zatrzymano w dniu, w którym doszło do zdarzenia. 20-latek i jego 23-letni kolega są znani policji. 20-latek usłyszał jedynie zarzut posiadania narkotyków, za co grozi do 2 lat więzienia. W sierpniu poinformowano, że starszy z mężczyzn, 23-letni Tadeusz M., będzie odpowiadać m.in. za usiłowanie zabójstwa. Wówczas groziłoby mu dożywocie. Nie przyznał się do winy twierdząc, że nic nie pamięta.

W czwartek mężczyzna usłyszał wyrok. Zmieniono kwalifikację czynu na bezpośrednie narażenie na utratę zdrowia bądź życia. Jak relacjonuje reporterka Telewizji WTK, sąd tłumaczył, że mężczyzna nie mógł przewidzieć, że strzelanie z takiej broni do ludzi może doprowadzić do ich śmierci lub poważnego uszczerbku na zdrowiu. Decyzją sądu sprawca ma spędzić w więzieniu 3 lata i 10 miesięcy. Wyrok nie jest prawomocny.

Do zdarzenia doszło w marcu. Dwóch mężczyzn po wypiciu alkoholu i zapaleniu marihuany postanowiło postrzelać z wiatrówki do przechodniów na Jeżycach. Ich ofiarą padło dwóch mężczyzn - 26-letni rowerzysta (został lekko ranny), którego postrzelono w plecy oraz 55-latek, który został postrzelony w klatkę piersiową. Drugi mężczyzna trafił do szpitala w stanie ciężkim. Najpierw leżał w szpitalu kilka tygodni, a później przeszedł długą rehabilitację. Cały czas jest w trakcie leczenia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro