Reklama
Reklama

Wigilii pod Kaponierą nie będzie

Jedna z Wigilii pod rondem | fot. archiwum
Jedna z Wigilii pod rondem | fot. archiwum

W 2011 roku ostatni raz organizowano Wigilię pod rondem Kaponiera. Było to dwudzieste takie spotkanie w tym miejscu. W kolejnych latach, przez przebudowę ronda, Wigilia się nie odbywała. W tym roku, choć rondo jest już gotowe, spotkania nie będzie.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Do 2011 roku włącznie w Wigilię poznaniacy spotykali się pod rondem Kaponiera, by połamać się opłatkiem, życzyć sobie wszystkiego dobrego i śpiewać kolędy. Spotkanie stało się poznańską tradycją. Wigilie pod rondem odbywały się przez 20 lat. Tradycję przerwała przebudowa Kaponiery.

W 2012 roku pierwszy raz pisaliśmy, że Wigilii pod rondem nie będzie. - Kaponiery nie ma, to jest tylko dziura. Zdecydowaliśmy, że w innymi miejscu to nie będzie to samo - mówił w 2012 roku Robert Gamble, organizator Wigilii pod rondem.

Mieszkańcy liczyli jednak, że gdy rondo zostanie przebudowane, ponownie będzie można spotkać się w wigilijny wieczór w tym miejscu. Tak się jednak nie stanie. - Spotkaliśmy się kilka dni temu i rozmawialiśmy na temat Wigilii pod rondem - mówi jedna z organizatorek dotychczasowych spotkań. - Uznaliśmy, że nie będziemy kontynuować tej tradycji. Cieszymy się, że udało się zorganizować aż 20 takich spotkań. Być może ktoś inny chciałby zorganizować taką Wigilię - dodaje.

Na ostatniej Wigilii pod rondem w 2011 roku pojawiła się ekipa GuruMedia, która przygotowała dokument o spotkaniu:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro