Remis, który nie zadowala nikogo. Cracovia - Lech Poznań 1:1

W 20. kolejce Lotto Ekstraklasy Lech Poznań zremisował na wyjeździe 1:1 z Cracovią. Kolejorz miał dość sytuacji, aby wywieźć z Małopolski 3 punkty.

Mecz od początku był otwarty, a w pierwszym kwadransie oba zespoły stworzyły sobie kilka dobrych okazji. Najlepszą zmarnował Radosław Majewski, który w 15. minucie w sytuacji sam na sam uderzył wprost w Grzegorza Sandomierskiego.
Z czasem zaczęła zarysowywać się przewaga Kolejorza. Goście mieli kilka dogodnych okazji, ale Szymonowi Pawłowskiemu, Maciejowi Gajowi nie udało się pokonać golkipera gospodarzy. Cracovia miała z kolei ogromne problemy z poukładaniem gry w środku pola, co uniemożliwiało zawiązywanie groźnych akcji ofensywnych.
Lech miał przewagę, atakował, a gola zdobyła Cracovia. W 44. minucie bombę z 30. metra posłał Marcin Budziński, nie dając szans Matusowi Putnockiemu.
W przerwie Jacek Zieliński wpuścił na boisko Sebastiana Stebleckiego. Wzmocnienie środka pola przyniosło efekt: gospodarze grali o wiele spokojniej niż w pierwszej połowie, goście nie przebijali się już tak łatwo pod bramkę Sandomierskiego. Kolejorz powinien w tej sytuacji szukać akcji oskrzydlających, ale Tamas Kadar i Tomasz Kędziora zbyt często wspomagali partnerów z formacji ofensywnych.

Bohaterem Kolejorza okazał się Lasse Nielsen. W 75. minucie Duńczyk zaliczył świetną interwencję przy akcji Krzysztofa Piątka, wybijając piłkę pędzącemu w polu karnym napastnikowi. Gospodarze domagali się odgwizdania faulu, ale powtórki pokazały, że arbiter słusznie postąpił puszczając grę.
Kilkadziesiąt sekund później było 1:1. Majewski zagrał z rzutu wolnego w okolice 5. metra, a Nielsen urwał się defensorom Cracovii i wpakował futbolówkę do siatki.
Do końca spotkania oba zespoły dążył do zdobycia zwycięskiego gola. Bliżej był Lech, a już w ostatniej minucie piłkę meczową miał Majewski: nie był jednak w stanie trafić do bramki z ośmiu metrów.

Remis 1:1 nie zadowolił żadnej z drużyn. Lechici powinni wywieźć z Krakowa 3 punkty, brakowało im jednak skuteczności i zimnej krwi pod bramką.

Cracovia - Lech Poznań 1:1 (1:0)

Cracovia: Grzegorz Sandomierski - Deleu, Piotr Polczak, Hubert Wołąkiewicz (Litauszki 38"), Tomasz Brzyski - Jakub Wójcicki (Jaroszyński 72"), Marcin Budziński, Miroslav Covilo, Erik Jendrisek (Steblecki 46") - Krzysztof Piątek, Mateusz Szczepaniak

Rezerwowi: Krystian Stępniowski, Sebastian Steblecki, Paweł Jaroszyński, Robert Litauszki, Mateusz Cetnarski, Mateusz Wdowiak, Tomasz Vestenicky

Lech: Matus Putnocky - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Lasse Nielsen, Tamas Kadar - Abdul Aziz Tetteh, Maciej Gajos (Gajos 74") - Darko Jevtić, Radosław Majewski, Szymon Pawłowski (Robak 63") - Dawid Kownacki (Tomczyk 83")

Rezerwowi: Jasmin Burić, Dariusz Dudka, Robert Gumny, Paweł Tomczyk, Marcin Robak, Dariusz Formella, Marcin Wasielewski

Bramki: Budziński 44" - Nielsen 77"

Kartki: Budziński 63" (żółta), Nielsen 90" (żółta)

90
Ależ okazję zmarnował Majewski! Niecelny strzał z kilku metrów ofensywnego pomocnika
81
Świetne zagranie Jevticia wzdłuż bramki, obrońcy w ostatnim momencie powstrzymali Kownackiego
77
Rzut wolny dla Lecha, zagranie na 5. metr, Nielsen świetnie urwał się obrońcom i posłał futbolówkę do bramki
77
1:1! Nielsen!
75
Piątek w sytuacji sam na sam minął Putnockiego, kilka kroków później upadł. Arbiter ocenił, że bramkarz Lecha nie faulował
58
Potężny strzał Gajosa z dystansu, Sandomierski z problemami, ale sparował piłkę na rzut rożny
57
Dobra interwencja Putnockiego przy rzucie rożnym dla Cracovii
56
Nie jest Lecha na razie w stanie zagrozić Cracovii w drugiej połowie
53
Kolejny błąd popełnił dziś Bednarek, strzał Szczepaniaka okazał się jednak niecelny
52
Szybka akcja Lecha zakończona zagraniem Kadara wprost w ręce Sandomierskiego
50
Starcie Kownackiego i Polczaka w polu karnym Cracovii. Lechita reklamował faul, ale arbiter miał inne zdanie
45
Koniec pierwszej połowy spotkania. Cracovia - Lech Poznań 1:0. Bramka: Budziński
45
Lech miał więcej okazji strzeleckich, ale to Cracovia cieszy się z prowadzenia. Po przerwie czeka nas świetne widowisko