Poznań: coraz więcej osób kupuje żywe choinki. Drzewko kupisz też prosto z plantacji!
Coraz większy ruch na stoiskach z żywymi choinkami w Poznaniu. Drzewka już od początku grudnia można kupić m.in. na poznańskich targowiskach. W piątek sprzedaż choinek rozpoczyna się w Nadleśnictwie Babki. Na sobotę zaplanowano atrakcję - sprzedaż drzewek prosto z plantacji.
Od początku grudnia na poznańskich targowiskach i przy dużych marketach można znaleźć stoiska z żywymi choinkami. Do tej pory nie cieszyły się sporym zainteresowaniem, tym bardziej, że aura raczej nie przypomina grudniowej. Z każdym dniem chętnych na zakup świątecznego drzewka jednak przybywa.
Za żywe drzewko małych rozmiarów na targowisku zapłacimy od około 30 złotych (świerk zwyczajny). Im wyższa choinka, tym więcej kosztuje. Nieco więcej trzeba zapłacić za drzewka w doniczkach.
Ofertę tradycyjnie przygotowało Nadleśnictwo Babki, które każdego roku prowadzi sprzedaż choinek. Sprzedaż rusza w piątek i będzie trwać do 23 grudnia. Na placu przy Nadleśnictwie (adres: Babki 2) drzewko będzie można kupić od 9.00 do 16.00. Za metrowy świerk pospolity lub sosnę zapłacimy 20 złotych. 2-metrowe drzewko kosztuje 40 złotych, a 3-metrowe 55 złotych. Nieco więcej trzeba zapłacić za jodłę. Metrowa kosztuje 40 złotych, a 2-metrowa 70 złotych. Tańsze są świerki srebrne lub kaukaskie. Metrowy kosztuje 35 złotych, a 2-metrowy 60 złotych. W Nadleśnictwie można też nabyć choinki z bryłką w worku jutowym. Ozdobne jodła i świerk kosztują od 50 złotych (metrowe drzewko) do kilkuset złotych (w zależności od wysokości). Sosna (pozostałe gatunki) czy świerk pospolity z bryłką w worku jutowym to koszt 35 zł za metrowe drzewko lub 60 złotych za 2-metrowe.
W sobotę nadleśnictwo przygotowało atrakcję - sprzedaż drzewek prosto z plantacji. - Tradycyjnie od kilku lat w Nadleśnictwie Babki organizowana jest sprzedaż choinek dla rodzin i dzieci z opiekunami jeden dzień w okresie przedświątecznym, prosto z plantacji - wyjaśnia Mieczysław Kasprzyk, nadleśniczy Nadleśnictwa Babki. - W tym roku wypada to 17 grudnia w godzinach od 9.00 do 14.00 w leśnictwie Rogalin. Każdego roku nawet 1000 osób korzysta z tej wyjątkowej okazji - dodaje.
Zdaniem specjalistów żywą choinkę najlepiej kupić kilka dni przed świętami. Do najtrwalszych należą sosny czarne. Stosunkowo szybko igły gubi natomiast jodła. Jeśli nie chcemy zmagać się podczas świąt z sypiącym się z drzewka igliwiem, a także nie chce nam się podlewać choinki, zawsze możemy nabyć choinkę sztuczną. Te od lat cieszą się dużą popularnością. Ich cena zależy od wysokości drzewka. Za 2-metrową choinkę trzeba zapłacić od około 100 złotych.