Reklama

Sprawa Ewy Tylman: Rutkowski chce spotkania z Ziobrą. "To, co się dzieje na policji i w prokuraturze w Poznaniu jest niebezpieczne"

Rutkowski na konferencji z Karoliną Kaczmarek w marcu tego roku
Rutkowski na konferencji z Karoliną Kaczmarek w marcu tego roku

Choć ciało Ewy Tylman odnaleziono kilka miesięcy temu, a już w styczniu ruszyć ma proces Adama Z. oskarżonego o zabójstwo kobiety, Krzysztof Rutkowski wciąż zabiera głos w tej sprawie. Jego zdaniem, a także jego współpracownika Roberta Rewińskiego, konieczne jest przywrócenie "ładu działania" poznańskiej prokuratury i policji.

Doniesienia, jak zwykle w przypadku spraw, w które angażuje się Krzysztof Rutkowski, przekazuje portal patriot24.net, który ściśle współpracuje z byłym detektywem. Z relacji portalu wynika, że do Radosława Białka, współpracownika Rutkowskiego dotarły SMS-y od Karoliny Kaczmarek (która już wcześniej pojawiała się na konferencjach Rutkowskiego w związku ze sprawą Ewy Tylman - piszemy o tym m.in. TUTAJ) wskazujące, że jest zmuszana do zeznawania przeciwko Białkowi, co miałoby również uderzyć w Rutkowskiego.

- Sprawę tych przepełnionych strachem SMS-ów nasz Redaktor Naczelny Robert Rewiński zgłosił w Prokuraturze Rejonowej w Sieradzu. Stało się to na wniosek Prokuratury Okręgowej w Opolu, która od kilku miesięcy bada czy doszło do przekroczenia uprawnień przez policjantów I prokuratorów pracujących przy sprawie Ewy Tylman - informuje patriot24.net.

Z relacji kobiety wynika. że obawia się ona o swoje bezpieczeństwo, a także jej bliskich. Cała "akcja" ma mieć związek ze Zbigniewem Ziobrą. Przypomnijmy, że to właśnie na jego polecenie prokuratura wycofała wniosek o utajnienie procesu Adama Z. - Zwracam się do Zbigniewa Ziobro o spotkanie. To, co się dzieje na policji i w prokuraturze w Poznaniu jest bardzo niebezpieczne. Dla świadków, na których wywiera się wpływ by wymyślali zeznania obciążające moich ludzi. I mnie samego - mówi Krzysztof Rutkowski.

Redaktor naczelny patriot24.net apeluje natomiast nie tylko do Zbigniewa Ziobry, ale też do Mariusza Błaszaka (Minister Spraw Wewnętrznych) o "natychmiastową interwencję, by przywrócić ustawowy ład działania poznańskiej prokuratury i policji".

Przypomnijmy, że proces Adama Z. ma się rozpocząć już 3 stycznia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro