Reklama
Reklama

Pies skradziony ze schroniska dziś się odnalazł!

fot. Schronisko dla zwierząt w Poznaniu
fot. Schronisko dla zwierząt w Poznaniu

Jak już wcześniej informowaliśmy z poznańskiego schroniska w ubiegły czwartek skradziono psa przeznaczonego do adopcji. Mężczyzna przerzucił go przez płot, gdzie zwierzę odebrał jego wspólnik. Dziś pies się odnalazł.

Skradziono Jurgena, niemieckiego teriera myśliwskiego - informowała w czwartek Małgorzata Lamperska z poznańskiego schroniska. Na nagraniu z monitoringu widać mężczyznę w dresowych spodniach i kurtce z kapturem obszytym futerkiem, który kręcił się po schronisku. O 15:23 przerzucił psa przez płot. Odebrał go siedzący za bramą kolega. Chwilę później widać było, jak odchodzą z psem - dodała. Okazało się, że Jurgen jest chory i codziennie musi przyjmować leki.

Dziś z poznańskiego schroniska dotarły do nas bardzo dobre informacje. Jurgen odnalazł się. Błąkającego się psa zauważyli pracownicy jednej z firm mieszczących się przy ulicy Bułgarskiej. Musieli go zwabić piernikami, ale gdy podszedł, okazało się, że ma tatuaż. Od razu zadzwonili do schroniska, a nasi pracownicy pojechali na miejsce. To był Jurgen - informuje Małgorzata Lamperska z poznańskiego schroniska. Jurgen jest już w schronisku. Początkowo był trochę oszołomiony, ale gdy rozpoznał wolontariuszy i pracowników, bardzo się ucieszył. Obejrzał go już lekarz weterynarii - pies jest w dobrym stanie - dodaje.

Nadal nie wiadomo, kto ukradł psa ze schroniska. Sprawę wyjaśniają policjanci.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
6.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro