Reklama

IMGW ostrzega: na południu Wielkopolski może przybyć wody w rzekach. W Poznaniu może być ślisko!

fot. Piotr Knach / archiwum
fot. Piotr Knach / archiwum

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie hydrologiczne dla zlewni Prosny na południu Wielkopolski. W najbliższych godzinach możliwe jest tam przekroczenie stanów ostrzegawczych w rzekach. W Poznaniu natomiast może się zrobić ślisko.

Ostrzeżenie hydrologiczne IMGW obowiązuje od 12.00 w poniedziałek do rana we wtorek. - W związku z rozwojem sytuacji hydrologicznej, w ciągu najbliższej doby na wodowskazach Kraszewice, Dębe (prawe dopływy Prosny) prognozowane są wzrosty stanów wody w strefie stanów wysokich z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych - informuje IMGW.

Choć w Poznaniu poziom wody w Warcie nie osiągnie stanu zbliżonego do ostrzegawczego, w naszym mieście pojawić się może inny problem. W godzinach popołudniowych temperatura zacznie spadać i zejdzie poniżej 0 stopni Celsjusza. A to oznacza, że po opadach deszczu, które towarzyszyły nam w ostatnich dniach, zrobić się może ślisko.

W najbliższych dniach nie zobaczymy na termometrach tak wysokich temperatur jak w sobotę czy w niedzielę. Temperatura osiągnie maksymalnie 5 stopni Celsjusza w dzień, a w nocy spadać będzie poniżej zera. Dobra informacja jest taka, że deszcz pojawiać się będzie tylko przelotnie, a na niebie częściej będziemy widzieć słońce.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
17.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro