Reklama
Reklama

Nowe drogi rowerowe w ciągu ulic Strzeszyńskiej, Juraszów i Witosa

Urzędnicy zachęcają mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących budowy ścieżek rowerowych w ciągu ulic Strzeszyńskiej, Juraszów i Witosa. Spotkanie odbędzie się 12 grudnia w SP nr 62 przy ulicy Druskiennickiej.

Planowana ścieżka rowerowa miałaby przebiegać od ulicy Strzeszyńskiej do Witosa. Jej początek zaplanowano na wysokości skrzyżowania Strzeszyńskiej i Omańkowskiej, a zakończenie na wysokości wiaduktu nad ulicą Witosa. Jednocześnie zaprojektowano fragment drogi rowerowej wzdłuż ulicy Witosa od Ronda Dembowskiego do ulicy Juraszów -Przedmiotem całej inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu rowerowego i pieszego na ulicach Strzeszyńskiej i Juraszów. Zaproponowane rozwiązania drogowe mają również poprawić atrakcyjność oraz spójność miejskiej sieci rowerowej. Proponowana droga została zakwalifikowana do sieci dróg rowerowych głównych, łączących osiedla mieszkaniowe z centrum miasta - informują urzędnicy.

W trakcie spotkania konsultacyjnego zaprezentowane zostaną wstępne projekty, a urzędnicy wysłuchają opinii mieszkańców na temat planów. Urzędnicy zachęcają mieszkańców do udziału w spotkaniu, które odbędzie się 12 grudnia o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej nr 62 przy ulicy Druskiennickiej 32.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
23℃
15℃
Poziom opadów:
5.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro