Reklama
Reklama

Leszek Wojtasiak wyjaśnia: "komunikat CBA jest kolejną nagonką ze strony służb specjalnych i atakiem politycznym na moją osobę"

Jak już wcześniej informowaliśmy - zgodnie z informacjami RMF FM CBA poinformowało prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez Leszka Wojtasiaka. Chodzi o wielomilionowe straty dla województwa. Po południu Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego wydał w tej sprawie oświadczenie.

Sprawa dotyczy 11 milionów strat dla województwa. Funkcjonariusze CBA twierdzą, że nieprawidłowości dotyczą przetargu na komputerowy system obsługi placówek służby zdrowia w naszym województwie. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Po południu do naszej redakcji dotarło oświadczenie Leszka Wojtasiaka:

W związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi ujawnionych przez CBA nieprawidłowości w niedopełnieniu obowiązków i przekroczenia uprawnień w nadzorze nad prawidłowym wykonaniem zamówienia publicznego dotyczącego platformy cyfrowo - informatycznej wspomagającej usługi lecznicze "e - zdrowie" w 23 podmiotach leczniczych podległych Sejmikowi Województwa Wielkopolskiego wyjaśniam, iż zgodnie z procedurą Samorząd Województwa Wielkopolskiego działając poprzez Zarząd Województwa Wielkopolskiego powołał komisję przetargową, na czele której stał przewodniczący - radca prawny. W kompetencji powołanej komisji było wszczęcie i przeprowadzenie postępowań o udzielenie zamówień publicznych. Komisja przetargowa wybrała dostawców i inżyniera kontraktu. Wszelkie zasady dotyczące realizowanych zadań miały swoje odzwierciedlenie w podpisanych umowach i porozumieniach z podmiotami wyłonionymi w przetargu.

W związku z powyższym, podobnie jak w październiku bieżącego roku informuję, iż komunikat CBA nie ma charakteru merytorycznego, a jedynie jest kolejną nagonką ze strony służb specjalnych i atakiem politycznym na moją osobę.

Leszek Wojtasiak, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro