Reklama
Reklama

Wietrzna noc: około 200 interwencji strażaków w Wielkopolsce

fot. PSP Nowy Tomyśl / archiwum
fot. PSP Nowy Tomyśl / archiwum

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, w nocy z czwartku na piątek w Wielkopolsce występowały silne podmuchy wiatru. Strażacy mieli pełne ręce pracy.

IMGW w czwartek ostrzegało, że w całej Wielkopolsce silny wiatr może się utrzymać do 7.00 rano w piątek. Dla strażaków noc była bardzo pracowita. - W całym województwie odnotowaliśmy około 200 interwencji związanych ze skutkami wiatru - mówi dyżurny wielkopolskiej straży pożarnej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Gdzie wiatr wyrządził największe szkody? - Głównie w powiatach ostrzeszowskim, ostrowskim, krotoszyńskim i poznańskim. Właśnie stąd płynęło najwięcej zgłoszeń. Dotyczyły głównie powalonych drzew - dodaje. - Na terenie powiatu ostrzeszowskiego doszło do zerwania dachu budynku, a w powiecie kolskim na autostradzie A2 silny podmuch wiatru przewrócił ciężarówkę - kończy.

Poznańscy strażacy nawet teraz interweniują w sprawie powalonych drzew - m.in. w Poznaniu i Niepruszewie. Na szczęście w trakcie wichury nikt nie ucierpiał.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
125.76 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro