Reklama
Reklama

Starołęka: śmieciowe problemy rozwiązane po interwencji strażników miejskich

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

Do straży miejskiej wpłynęło w ostatnich dniach kilka interwencji związanych ze śmieciami zalegającymi w rejonie poznańskiej Starołęki. Po wizytach strażników, śmieci usunięto.

Pierwsze zgłoszenie dotyczyło terenu przy ulicy Włocławskiej. - W kilku miejscach ktoś podrzucił odpady budowlane. Szybko okazało się, że okoliczni mieszkańcy dobrze wiedzą, kto w ostatnim czasie remontował swój budynek. Po wizycie strażnika gruz został wyzbierany i przekazany do gratowiska - wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik SM.

Strażnicy interweniowali też w sprawie drogi dojazdowej do budowy prowadzonej przy ulicy Śliskiej. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że droga rzeczywiście pokryta jest błotem, a w pobliżu budowy leżały odpady - resztki styropianu czy folii. Po rozmowie z kierownikiem budowy teren wysprzątano. - Przy okazji tej kontroli funkcjonariusz zauważył uszkodzoną pokrywę studzienki kanalizacji deszczowej. Niebezpieczne miejsce oznakował taśmą i przekazał do ZDM informację o konieczności jej naprawy.

Kolejne miejsce, w którym interweniowano znajduje się na ulicy Starołęckiej, tuż przy dworcu kolejowym. - Mieszkańcy codzienne przechodzili obok stert śmieci i odpadów budowlanych, a także niechlujnie składowanych materiałów do naprawy torowiska kolejowego. Również w tym przypadku wystarczyła jedna wizyta strażnika osiedlowego, a śmieci zamiast na ziemi, znalazły się w pojemniku firmy transportującej odpady z terenu Poznania - kończy Piwecki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro