Reklama
Reklama

W Poznaniu powstanie pierwsze na świecie muzeum historii ZOO?

fot. archiwum ZOO
fot. archiwum ZOO

Poznański Ogród Zoologiczny stara się o dofinansowanie, dzięki któremu w starej lwiarni będzie można utworzyć pierwsze na świecie muzeum historii ZOO. Na projekt można zagłosować w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Poznański Ogród Zoologiczny liczy na głosy poznaniaków na dwa projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego - żółwi dom (utworzenie domu dla żółwi, które mieszkają w ZOO) oraz muzeum historii ZOO, które miałoby powstać na terenie Starego ZOO - konkretnie w lwiarni.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA


- Chcemy udostępnić nasze przepastne archiwa gromadzone przez ponad 140 lat, pokazać prywatne pamiątki przekazane nam przez poznaniaków, zdjęcia, wycinki prasowe, osobliwości, preparaty. Chcemy przywołać wspomnienia wielu pokoleń oraz pokazać, jak na przestrzeni lat dzięki edukacji zmienił się nasz stosunek do zwierząt, a zoo wyewoluowało od zwierzyńca do centrum ich ochrony - wyjaśnia Małgorzata Chodyła, rzeczniczka ZOO.

W ramach PBO 2017 projekt zakładający remont lwiarni i utworzenie muzeum ZOO może otrzymać 1,5 mln złotych. Głosować można do 30 listopada m.in. przez internet TUTAJ. Zobacz archiwalne zdjęcia, które mogłyby się znaleźć w muzeum:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
30.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro