Reklama

Strażnicy Miejscy pomogli zagubionej staruszce

Kilka dni temu poznańscy strażnicy miejscy zostali poinformowani o kobiecie, która błąka się po jednym z osiedli na Nowym Mieście. Okazało się, że dziewięćdziesięciolatka wyszła z domu i nie potrafi do niego powrócić.

Informacje o zagubionej kobiecie przekazała mieszkanka bloku, w którym odnaleziono kobietę - Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że kobieta ma zaniki pamięci. Kilkakrotnie powtarzała tylko swoje nazwisko i nie potrafiła powiedzieć, gdzie mieszka - wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy straż miejskiej.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

Mieszkańcy bloku, w którym znaleziono kobietę, twierdzili, że kobieta nie jest mieszkanką bloku. Jednak dzięki pomocy mieszkańców osiedla udało się odnaleźć mieszkanie kobiety.Okazało się, że 90-letnia kobieta, wykorzystując nieobecność rodziny, wyszła z domu, jednak już nie umiała do niego wrócić. Tym razem sprawa skończyła się szczęśliwie, jednak stało się jasne, że starszej pani potrzebna jest pomoc. Strażnicy zarekomendowali rodzinie kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
4.6 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro