Reklama
Reklama

Driftował po trawiastym boisku. Zniszczenia na kilka tysięcy złotych

fot. Policja
fot. Policja

Na kilka tysięcy złotych oszacowano straty spowodowane przez 19-latka, który samochodem driftował po trawiastym boisku w Lipnie.

Na początku listopada odkryto, że nieznany sprawca zniszczył trawiastą nawierzchnię gminnego boiska w Lipnie pod Lesznem. - Ślady uszkodzeń nosiły ślady bieżników opon i wskazywały na wykonywanie przez kierowcę pojazdu, okrążeń na płycie boiska. Teren należy do Urzędu Gminy w Lipnie, a boisko służy wielu młodym sportowcom oraz lokalnemu klubowi piłkarskiemu odnoszącemu sukcesy sportowe. Wartość strat została wyceniona na kwotę kilku tysięcy złotych - zaznacza Monika Żymełka z policji w Lesznie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Policjantom szybko udało się ustalić tożsamość sprawcy. Okazało się, że to 19-latek z gminy Włoszakowice. - Jak wynikało z ustaleń policjantów kierowca BMW postanowił się pochwalić przed znajomymi techniką jazdy tzw. driftingu. Na podmokłej murawie trawiastego boiska wykonał boczne poślizgi, gwałtownie ruszając i hamując samochodem. Swoim zachowaniem doprowadził do rozjeżdżenia i wyrwania elementów trawy - dodaje.

Mężczyznę zatrzymano w środę. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
27.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro