Reklama
Reklama

Poznań: korzystne zmiany dla taksówek. Darmowe parkowanie w SPP i na kopertach dla samochodów dostawczych

Taksówkarze będą mogli oczekiwać na klientów w Strefie Płatnego Parkowania bez ponoszenia opłat. Udostępnione zostaną im również koperty dla samochodów dostawczych. Na wprowadzenie zmian muszą się zgodzić radni.

Na te udogodnienia mają pozwolić zmiany w uchwale dotyczącej warunków parkowania w Poznaniu. Przygotował je Zarząd Dróg Miejskich na wniosek prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Warunki preferencyjnego parkowania są dwa- aktywny QR -kod oraz obecność taksówkarza w samochodzie podczas postoju. Zdaniem twórców projektu nowe zasady między innymi ułatwią poznaniakom korzystanie z taksówek i zwiększą ich atrakcyjność. Myślę, że jest to istotnym gestem, który pomoże funkcjonować taksówkarzom, a co za tym idzie odkorkuje Poznań - mówi Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania. Mieszkańcy mają wybór w tym momencie: transport publiczny, transport taksówkowy, podróże piesze, rowerowe. Myślę, że to wszystko spowoduje, że będzie się nam łatwiej poruszać po mieście - dodaje.

Dzięki nowym rozwiązaniom poznańscy taksówkarze będą bardziej dostępni dla swoich klientów, a także bardziej konkurencyjni w stosunku do kierowców Ubera, czy taksówkarzy spoza Poznania, którzy nie posiadają aktywnych QR-Kodów i nie będą mogli korzystać z wprowadzonych zmian - podkreśla prezydent Jacek Jaśkowiak.

Zdaniem niektórych radnych parkowanie na kopertach dla samochodów dostawczych, których obecnie w Poznaniu jest dwanaście może powodować konflikty. Wprowadzi to zamieszanie i będzie utrudniać dostawę towarów, bo będzie tam stała taksówka - mówi Henryk Kania, radny Zjednoczonej Lewicy.

Z zapowiadanych zmian zadowoleni są taksówkarze. Jednak czy wejdą one w życie zdecydują radni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro