Reklama
Reklama

Ktoś urwał głowę łabędziowi ze śremskiego ZOO. Urzędnicy szukają sprawców

Czarne łabędzie zamieszkały w ZOO w kwietniu | fot. Facebook Śremskie ZOO
Czarne łabędzie zamieszkały w ZOO w kwietniu | fot. Facebook Śremskie ZOO

Do brutalnego aktu wandalizmu doszło w połowie października na terenie śremskiego ZOO w miejskim parku. Nieznani sprawcy nie tylko zdewastowali teren, ale też znęcali się nad łabędziem czarnym mieszkającym w ZOO. Sekcja wykazała, że ptak miał skręcony kark i urwaną głowę. Burmistrz miasta apeluje do mieszkańców o wskazanie sprawców.

Do incydentu na terenie śremskiego ZOO (mieszczącego się w miejskim parku) doszł w nocy z 13 na 14 października. - Przyszło nam się zmierzyć z najgorszym z możliwych ludzkich zachowań. Dzisiejszej nocy wandale poza zniszczeniem drewnianych ławek i figur zwierząt bestialsko zabili Łabędzia Czarnego. Zastanawiamy się cały czas ile trzeba mieć w sobie nienawiści by posunąć się aż tak daleko. By zabić niewinne niczego zwierzę. Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że te osoby otaczają nas na co dzień, uśmiechają się do nas, a w nocą niszczą to wszystko co od lat budujemy dla nas - mieszkańców naszej gminy by edukować, poznawać i przybliżać życie zwierząt najmłodszym. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań by zwierzęta, które u nas mieszkają miały wszystko czego potrzebują. Są pod stała opieką lekarza weterynarii, pracuje z nimi dwóch opiekunów, dostają najlepszą z możliwych karmę. W taki dzień jak dziś opadamy z sił bo ktoś jednym posunięciem niszczy ich dom i zabija członków zwierzęcej rodziny. Dla nas dziś dzień bardzo smutny - poinformowali 14 października pracownicy ZOO w Śremie.

O sprawie zrobiło się głośno tuż przed weekendem, gdy głos w tej sprawie zabrał burmistrz Śremu, Adam Lewandowski. - W nocy z 13 na 14 października w Śremskim Zoo nieznani sprawcy dokonali dewastacji oraz znęcali się nad zwierzęciem. W efekcie tego czynu łabędź stracił życie. Z sekcji zwłok wynika, że miał skręcony kark i urwaną(!) głowę. Takiego bestialstwa dopuścił się człowiek. Apeluję do Państwa o pomoc w znalezieniu sprawców tego haniebnego, podlegającego karze nieludzkiego czynu - czytamy w komunikacie na oficjalnym portalu Śremu. - W celu zapobiegania kolejnym aktom wandalizmu i ludzkiej agresji wobec zwierząt wiosną przyszłego roku na terenie parku zostanie uruchomiony monitoring. Wyrażam ogromny żal, że środki finansowe, które mogłyby zostać przeznaczone na kolejne udogodnienia i atrakcje w parku, są wydatkowane na naprawy uszkodzeń, dodatkowe leczenie zwierząt czy kamery. Proszę o wszelkich nieprawidłowościach oraz o niewłaściwym zachowaniu ludzi na terenie parku powiadamiać Straż Miejską (nr tel. 986) lub zgłaszać do Urzędu Miejskiego w Śremie pod nr tel. 61 28 47 144 - dodaje burmistrz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
8.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro