Reklama
Reklama

Pasjonaci fortyfikacji przypomną jak zdobywano Cytadelę

Zdobywcy Cytadeli 1945 | fot. http://www.twierdza.poznan.pl/winiary/
Zdobywcy Cytadeli 1945 | fot. http://www.twierdza.poznan.pl/winiary/

Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Fortyfikacji zaprasza do udziału w kolejnym spacerze śladami poznańskich fortyfikacji. W najbliższą niedzielę odbędzie się spacer śladami zdobywców Cytadeli.

Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Fortyfikacji organizuje spacery śladami poznańskich fortyfikacji, a w najbliższą niedzielę odbędzie się wycieczka śladami zdobywców Cytadeli - W niedzielę przejdziemy po śladach żołnierzy radzieckich. Pokażemy, gdzie znajdowały się niemieckie punkty oporu, a do wnętrza fortu wejdziemy w taki sam sposób jak radzieccy żołnierze. Przypomnimy też historię naszych bohaterskich Cytadelowców - wymienia niektóre punkty wycieczkiMichał Luks z PTPF.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Wycieczka rozpocznie się w najbliższą niedzielę 23 października o godzinie 11 przy pomniku Armii Poznań, a czas jej trwania to mniej więcej 2,5 godziny. Udział w spacerze jest darmowy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
67.32 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro