Reklama
Reklama

W niedzielę odsłonięcie lokomotywy przy INEA Stadionie. W planach m.in. ogromny tort

fot. Jacek Molski

Na niedzielę przewidziano "Chrzest bojowy Legendy", czyli oficjalne odsłonięcie pod INEA Stadionem Lokomotywy Ty51-183. Wszystko rozpocznie się dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem w spotkaniu Lech Poznań - Wisła Kraków, a organizatorzy przygotowali sporo atrakcji.

W miniony weekend Parowóz trafił z zakładów Cegielskiego na Bułgarską. Efektownemu transportowi ulicami miasta przyglądała się spora grupa fanów Kolejorza. Teraz przyszedł moment na zwieńczenie trwającej od wielu miesięcy akcji.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

- Najtrudniejsze już za nami, teraz czas na prawdziwe przyjemności. Część projektu "Stawiamy Legendę na Stacji Bułgarska", która wymagała od nas najwięcej koncentracji i była obarczona największym ryzykiem, została wykonana perfekcyjnie i - co najważniejsze - całości towarzyszyli kibice Kolejorza - powiedział Wojciech Terpiłowski, kierownik działu Promocji i Reklamy Lecha Poznań.

Początek spotkania pod hasłem "Chrzest bojowy Legendy" zaplanowany jest na godzinę 16.00. Tradycyjnie już znaczącą rolę do odegrania będzie miał w nim pan Zbyszek Dziędzielak, dawny maszynista lokomotywy. Imprezę uświetnią rozmaite atrakcje przygotowane wspólnie przez sponsora lokomotywy - markę Lech Pils - oraz Lecha Poznań.

W planach jest m.in. gigantyczny tort, przygotowany przez cukiernika Piotra Koperskiego. - Odsłaniamy gigantyczny parowóz, więc i gabaryty przygotowanego tortu nie mogą być standardowe - zdradza podstarszy Cechu Cukierników i Piekarzy w Poznaniu. - Mogę zdradzić, że będzie słodką makietą całej Stacji Bułgarska, która może ważyć około 200 kilogramów - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
12.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro