Reklama
Reklama

Koniec głośnych nocnych imprez w Poznaniu? Miasto chce walczyć z hałasem

fot. Jacek Molski
fot. Jacek Molski

Na środowym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego miejscy radni opiniowali uchwałę w sprawie zaostrzenia ciszy nocnej. Ma ona dać miastu możliwość skutecznego walczenia z nocnymi hałasami związanymi m.in. z imprezami i koncertami.

O tym, że na poznańskim Starym Mieście nocami bywa głośno, wie każdy kto choć raz pojawił się w tej okolicy. Świadczą też o tym liczby. W ubiegłym roku, w sprawach dotyczących zakłócania spokoju nocnego strażnicy miejscy interweniowali 114 razy. W tym roku jest to już ponad 300 interwencji. - Ze wszystkich tych interwencji najwięcej zgłoszeń dotyczy hałasu pochodzącego z różnych lokali - głośna muzyka plus zachowanie się osób, które tam przebywają. Osób, które wychodzą niekiedy na zewnątrz i na ulicy bardzo głośno się zachowują - mówił we wrześniu Przemysław Piwecki ze straży miejskiej.

Siedem dni niezapomnianych muzycznych wrażeń? To musi być CZAS NA TEATR! Pobierz aplikację już teraz i odkryj szczegółowy program: spektakle, koncerty, spotkania i wiele więcej!
REKLAMA


W środę odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miasta. Radni debatowali nad projektem uchwały dotyczącej zaostrzenia ciszy nocnej. Projekt uchwały przewiduje ograniczenie hałasu od poniedziałku do czwartku oraz w niedzielę od godz. 22.00 do godz. 6.00 następnego dnia, a w piątki, soboty i dni świąteczne od godz. 24.00 do godz. 6.00 następnego dnia. Są pewne wyjątki (np. Sylwester).

Co ważne, nowa uchwała ma umożliwiać służbom interweniowanie bez względu na to czy ktoś zgłosił sprawę. Interwencja może się więc odbyć bez zgłoszenia od mieszkańca. - Należy wprowadzić racjonalne przepisy, które pozwolą chronić mieszkańców przed głośnymi imprezami - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. Radni osiedlowi ze Starego Miasta mają jednak pewne obawy. - Boimy się uznaniowości, tego, że w dalszym ciągu policja czy straż miejska nie będzie mogła z tego przepisu korzystać. Uważamy, że klucz do rozwiązania tego problemu leży w działaniach Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i sanepidzie - mówi Sławomir Cichocki ze Starego Miasta.

Na najbliższej sesji Rady Miasta radni będą decydować o tym czy projekt wejdzie w życie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Może być bardzo niebezpiecznie. Jest ostrzeżenie IMGW również dla Poznania!
2℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
19.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro