Reklama

Pikiety nauczycieli w Poznaniu: m.in. przeciwko likwidacji gimnazjów

W poniedziałek Związek Nauczycielstwa Polskiego organizuje pikietę przed Urzędem Wojewódzkim. W ten sposób nauczyciele sprzeciwiają się reformie edukacji zakładającej m.in. likwidację gimnazjów. Pikietę organizuje także Solidarność.

Pierwsza pikieta odbędzie się o 12.30 przed Urzędem Wojewódzkim. - Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania RW zamierza wręczyć wojewodzie petycję kierowaną do pani premier Beaty Szydło. Petycja ma być wyrazem zaniepokojenia środowiska nauczycielskiego i pracowników samorządów szkół losem gimnazjów, ogromnego zasięgu zmian w oświacie oraz braku dialogu i kompromisu w ważnych sprawach oświatowych - wyjaśnia poznańska Solidarność.

Dwie godziny później, o 14.30, pikietę przed Urzędem Wojewódzkim organizuje Związek Nauczycielstwa Polskiego. - To pikieta "w związku z negatywnymi konsekwencjami reformy edukacji minister Anny Zalewskiej - informują nauczyciele. Zarzuty ZNP dotyczą nie tylko kwestii likwidacji gimnazjów, ale też wynagrodzenia, które od kilku lat nie wzrosło.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 10.10.2016 r., godz. 14.49
    Aktualizacja
    poniedziałek, 10.10.2016 r., godz. 14.49
    Solidarność przed 13.00 wręczyła petycję wojewodzie kierowaną do premier Beaty Szydło.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
36.98 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro