Reklama
Reklama

Awantura na posiedzeniu komisji zajmującej się prawem aborcyjnym. Projekt ustawy zakazującej aborcji odrzucony

fot. Jacek Turczyk/PAP

Zgodnie z wolą sejmu projekt ustawy przygotowany przez Ordo Iuris trafił dziś pod obrady Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Posiedzenie odbywało się w bardzo nerwowej atmosferze, a ostatecznie projekt ustawy zakazującej aborcji został odrzucony.

Prace komisji, która miała się dziś zająć projektem ustawy przygotowanym przez komitet "Stop Aborcji", rozpoczęły się z opóźnieniem. Jego przyczyną była konieczność zmiany sali ze względu na duże zainteresowanie pracami komisji. Już sam początek komisji przebiegał w nerwowej atmosferze, a posłowie PO zarzucali przewodniczącemu, że posiedzenie odbywa się niezgodnie z regulaminem. Dyskusje doprowadziły do przerwania obrad, które wznowiono po godzinie 18.

Nie doszło jednak do żadnych prac nad projektem ustawy, a ostatecznie projekt został w całości odrzucony przez członków komisji. Odrzucony projekt wróci do Sejmu, gdzie ponownie zajmą się nim posłowie. Wicemarszałek Ryszard Terlecki poinformował, że głosowanie nad sprawozdaniem komisji, które rekomenduje odrzucenie projektu ustawy, odbędzie się w czwartek.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na drogach może być ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem
4℃
-3℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.15 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro