Reklama
Reklama

Rondo Kaponiera oficjalnie otwarte (zdjęcia)

fot. Jacek Molski

Stało się. W sobotę rondo Kaponiera zostało oficjalnie otwarte dla wszystkich użytkowników. Mogą z niego korzystać piesi, rowerzyści, pasażerowie komunikacji miejskiej i kierowcy. Na ten moment poznaniacy czekali ponad 5 lat.

Prace na większości terenu inwestycji zakończyły się w środę, a w piątek kontrolę przeprowadzał nadzór budowlany. - My ten obiekt doskonale znamy. Ja tutaj byłem wcześniej kilka razy tak, że tutaj nie mamy żadnych niespodzianek. Nie może być mowy o niespodziankach. Kwestią do sprawdzenia jest ta zgodność parametrów obiektu budowlanego, którą sprawdzamy na podstawie projektu budowlanego i dokumentacji geodezyjnej powykonawczej, którą otrzymaliśmy - mówił Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Urzędnicy nie dopatrzyli się nieprawidłowości i dopuścili do użytku poziom 0 i -1. Na otwarcie części handlowej i podziemnego przystanku PST trzeba poczekać do połowy września.

Inwestycja pierwotnie miała być gotowa na Euro 2012. Sprawą ewentualnych nieprawidłowości, do których miało dojść podczas prac zajmuje się obecnie prokuratura. Stało się tak po zawiadomieniu złożonym przez NIK.

Przypominamy, że w sobotę przywrócono ruch także na ulicy Dąbrowskiego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
21.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro