Reklama

W centrum od rana duże korki. Od 10.00 kolejne utrudnienia

Już w ubiegłym tygodniu Jacek Jaśkowiak przepraszał poznaniaków za remonty, które obecnie odbywają się na ulicach. Niestety sytuacja nie poprawia się. Od rana w centrum ponownie tworzą się gigantyczne korki, a od 10.00 na ul. Królowej Jadwigi występować będą nowe utrudnienia.

Z ogromnymi korkami muszą mierzyć się w poniedziałek kierowcy poruszający się po centrum miasta. Wszystko przez trwające remonty na Jeżycach, Dąbrowskiego czy Fredry, a także na wprowadzanie Strefy Tempo 30 m.in. na ulicy Święty Marcin.

Obecnie najgorzej jest w rejonie ulic Roosevelta, Pułaskiego, Bukowskiej, Mickiewicza, Dąbrowskiego, Niepodległości. Kierowcy jadący od strony północy w kierunku Kaponiery stoją już przy skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i Księcia Mieszka I. A to wciąż wakacje i nieco mniejszy ruch na drogach niż w roku szkolnym.

Jacek Jaśkowiak w piątek przepraszał poznaniaków za remontowe utrudnienia. - Mieszkańcy mają prawo do narzekania, bo utrudnień jest wiele. Przepraszamy pasażerów i kierowców! Proszę też o wyrozumiałość, bo remonty są konieczne, a lepiej robić je w czasie wakacji, przy mniejszym natężeniu ruchu - mówił prezydent.

Niestety sytuacja zamiast się poprawiać, nieco bardziej się komplikuje. Około 10.00 w poniedziałek na ulicy Królowej Jadwigi pojawią się nowe utrudnienia w ruchu dla kierowców jadących w stronę Rataj. Budowany tu będzie nowy chodnik na odcinku od ulicy Maratońskiej w kierunku Drogi Dębińskiej. Nie tylko zwężona będzie jezdnia, ale też prędkość aut zostanie ograniczona do 30 km/h. Prace mają potrwać do 9 września.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.28 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro