Reklama
Reklama

Zdjęcie perseidowego nieba wykonane przez poznaniaka udostępniane na całym świecie

fot. PAP/Łukasz Ogrodowczyk
fot. PAP/Łukasz Ogrodowczyk

W ubiegłym roku pisaliśmy o jego zdjęciach burzy nad Poznaniem, które były pokazywane m.in. na łamach The Guardian czy The Economist. Dziś ujęcia Łukasza Ogrodowczyka z perseidowym niebem w rejonie Poznania można zobaczyć w Los Angeles Time, NBC News czy The New York Times.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o nocach spadających gwiazd, które każdego roku w połowie sierpnia przyciągają pod gołe niebo nie tylko romantyków, ale też miłośników fotografii czy astronomii. Okazji do zrobienia doskonałych zdjęć nie mógł przegapić Łukasz Ogrodowczyk z Polskiej Agencji Prasowej.

Siedem dni niezapomnianych muzycznych wrażeń? To musi być CZAS NA TEATR! Pobierz aplikację już teraz i odkryj szczegółowy program: spektakle, koncerty, spotkania i wiele więcej!
REKLAMA


- Raz na 12 lat za sprawą Jowisza otrzymujemy dodatkową noc spadających gwiazd. W tym roku noce z perseidami przypadały na 11-12.08 oraz 12-13.08. Podejrzewając, że Wielkopolska zostanie przykryta chmurami wraz z Szymonem Koniecznym wybraliśmy się w plener w noc z 10 na 11 sierpnia. Udało nam się uchwycić kilka gwiazd, jednak z tych kilku kadrów jeden stał się szczególny. Za sprawą Polskiej Agencji Prasowej perseid z nad Jankowa k. Poznania stał się bardzo popularny - wyjaśnia na Facebooku.

Kadr, który wzbudził największe zainteresowanie (poziomy) był publikowany m.in. w Los Angeles Time, NBC News, The New York Times, The Telegraph, The Sun, Yahoo, CBS News, Al Jazeera, The Economist, The Guardian, Usa Today, Focus Online, Bild, Die Welt, La Vanguardia. Opublikowano także drugie zdjęcie Łukasza - pionowe.

Nie jest to pierwszy sukces poznańskiego fotografa. W lipcu ubiegłego roku jego zdjęcia burzy nad Poznaniem także podbiły internet. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Może być bardzo niebezpiecznie. Jest ostrzeżenie IMGW również dla Poznania!
2℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
19.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro