Reklama

Nieudolna próba kradzieży beczek z piwem. Sprawcy byli pijani

Kilka dni temu obsługa bydgoskiego monitoringu miejskiego zauważyła dwóch mężczyzn, którzy próbowali ukryć stalową beczkę z piwem. Na miejsce skierowano patrol policji, który ustalił, że mężczyźni ukradli dwie beczki z pobliskiego lokalu.

Mężczyzn dźwigających stalową beczkę zauważył operator miejskiego monitoringu -Z obserwacji wynikało, że osoby te znajdują się pod znacznym wpływem alkoholu. Co więcej, po ich zachowaniu można było wnioskować, że beczka ta została najprawdopodobniej skradziona z pobliskiego lokalu. Mężczyźni próbowali ją zamaskować w zieleni znajdującej się pomiędzy chodnikiem a budynkiem - relacjonuje Przemysław Słomski z bydgoskiej policji. Na miejsce skierowano patrol policji - Policjanci zastali 54 i 53-latka w trakcie maskowania łupu. Na miejscu okazało się, że ukradli dwie beczki. Jedna z nich była już schowana w zieleni kilka metrów dalej. Obaj zostali zatrzymani i dowiezieni do policyjnego aresztu. Byli pijani, mieli po około dwóch promili alkoholu w organizmie - dodaje Słomski. Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży, za co grozi kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
15.11 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro